Shushei kończy karierę. Legenda odchodzi na emeryturę

Inne
Shushei kończy karierę. Legenda odchodzi na emeryturę

Maciej ‘Shushei’ Ratuszniak oficjalnie zakończył esportową karierę. Mistrz świata z pierwszego sezonu LCS, a zarazem jeden z pierwszych Polaków, który odniósł sukces na międzynarodowej scenie, poinformował o tym na Facebooku.

- Ostatecznie zdecydowałem się zakończyć moją karierę esportową. Nie będę kontynuował jej jako gracz, trener, streamer, ani nikt, kto ma związek z esportem – czytamy w oficjalnym oświadczeniu napisanym przez Ratuszniaka.

 

– Już od jakiegoś czasu średnio mi szło jako gracz. Ale co najważniejsze, nie grało mi się już tak przyjemnie jak kiedyś – tłumaczy, jednocześnie dziękując za wsparcie wszystkim, którzy podtrzymywali go na duchu w trudnych chwilach.

Shushei rozpoczął swoją karierę w barwach myRevenge, zwyciężając Intel Extreme Masters w Hanowerze. Osiągane na światowej scenie sukcesy jego drużyny szybko zwróciły uwagę włodarzy fnatic. To właśnie pod ich szyldem – w składzie z m.in. Enrique ‘xPeke’ Cedeño Martinezem – wzniósł puchar Mistrzostw Świata League of Legends. Gracza znad Wisły charakteryzował nieprzewidywalny styl. Jego szalone zagrywki Alistarem czy Gragasem wspominane są przez obserwatorów środowiska do dziś.

Po odejściu z fnatic Polak reprezentował IWantCookie czy DragonBorns.net. Rozpad drugiego z wymienionych klubów w połowie 2013 roku sprawił, że Ratuszniaka nie zobaczyliśmy już w kolejnych sezonach LCS. I choć próbował kontynuować karierę w Venatores czy Team ECS PRO, nie zdołał powrócić już do dawnej świetności.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze