Słowacja - Polska. Transmisja w Polsacie Sport

Polki po dwóch pewnych zwycięstwach z Cyprem i Islandią przystępują do trzeciej rywalizacji w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2018. Czwartkowymi rywalkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będą Słowaczki. Faworytem tego spotkania bez wątpienia jest nasza reprezentacja. Transmisja meczu Słowacja - Polska od 20:00 w Polsacie Sport.

Reprezentantki Polski rywalizację o finały mistrzostw świata rozpoczęły od zdecydowanego zwycięstwa w meczu z reprezentantkami Cypru 3:0 (25:14, 25:17, 25:15). W drugim spotkaniu rozgromiły Islandię aż 3:0 (25:16, 25:5, 25:18). W tym spotkaniu podopieczne Nawrockiego pobiły rekord. W drugim secie pozwoliły zdobyć rywalkom zaledwie pięć punktów!

W trzecim meczu turnieju czekają na nas Słowaczki, które podobnie jak nasze reprezentantki dwa swoje spotkania wygrały w trzech setach – z Czechami i Cyprem.

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet odbędą się w przyszłym roku na parkietach w Japonii. Awans do mistrzostw świata 2018 uzyska jedynie triumfator turnieju kwalifikacyjnego. Drużyna, która zajmie drugie miejsce, będzie walczyć w trzecim etapie kwalifikacji, który zaplanowany jest na koniec sierpnia. Polki czekają poza rywalizacją ze Słowaczkami jeszcze dwa spotkania z Czechami (sobota, 27 maja) oraz Serbią (niedziela, 28 maja).

Transmisja meczu Słowacja – Polska od 20:00 w Polsacie Sport.