E-sport wkracza na uczelnie. Zapowiedziano turniej E-AMP Warm Up

E-sport
E-sport wkracza na uczelnie. Zapowiedziano turniej E-AMP Warm Up

Już niedługo będziemy świadkami historycznego wydarzenia w środowisku akademickim. Po raz pierwszy zostaną zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowy ogólnopolskie rozgrywki e-sportowe dla studentów. Pula nagród w E-AMP Warm Up, bo tak będzie nazywać się turniej, wyniesie 10 000 zł!

Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch najpopularniejszych dyscyplinach e-sportowych w Polsce: Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. W każdej z nich rozegrane zostaną cztery otwarte ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne. Wyłonionych w ten sposób osiem najlepszych drużyn (w każdej z dyscyplin) zmierzy się w wielkich finałach. Na zwycięzców będą czekać nagrody finansowe. E-AMP Warm Up zostanie rozegrany w całości online.

Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój sportów elektronicznych. Jest w nich wiele wartości promowanych na co dzień przez AZS oraz podobieństw do sportów fizycznych. Jestem zdania, że powinniśmy iść z duchem czasu. Naturalnym krokiem dla AZS-u jest przyjęcie tej nowej formy rywalizacji i rozwijanie zmagań w środowisku akademickim, gdzie e-sport jest bardzo popularny.
 
Niezwykle się cieszę, że ogólnopolskie rozgrywki e-sportowe organizowane przez AZS rozpoczną się już niebawem. Jest to projekt, nad którym pracujemy od zeszłego roku i w końcu ujrzał światło dzienne. Jednak, jak sama nazwa wskazuje, E-AMP Warm Up to tylko rozgrzewka!  - mówi Dariusz Piekut, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego


Każdy może wziąć udział w E-AMP Warm Up. Jedyne wymaganie dotyczące drużyn jest takie, aby w pięcioosobowym składzie znalazły się co najmniej trzy osoby posiadające status studenta, będące członkiem AZS-u lub pracownikiem uczelni wyższej.

 

Najważniejsze informacje w pigułce:

 

E-AMP Warm Up: pierwsze w historii akademickie ogólnopolskie zmagania e-sportowe podpatronatem AZS-u.

Pula nagród: 10 000 zł (5 000 zł - CS:GO, 5 000 zł - LoL).

Wymagania dotyczące składów: co najmniej 3 studentów, członków AZS-u lubpracowników uczelni wyższej.

 

 

Counter-Strike: Global Offensive

 

  • 17.06 wielki finał CS:GO


 

League of Legends:

 

 

Więcej informacji:

 

 

* informacja prasowa

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze