Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych sponsorem polskich zapasów

Sporty walki
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych sponsorem polskich zapasów
fot. Cyfra Sport

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych to kolejna spółka Skarbu Państwa, która objęła sponsoringiem związek sportowy. Do 1 kwietnia 2018 roku wspomagać będzie rozwój zapasów. Umowę podpisali jej prezes Piotr Woyciechowski i szef zapaśniczej centrali Andrzej Wroński.

"Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wspierać będzie dyscyplinę mającą ogromny potencjał. 26 medali olimpijskich dało polskim kibicom ogromną satysfakcję. Powstały Kodeks Dobrych Praktyk Sponsoringowych ma pomagać przy wsparciu spółek Skarbu Państwa w rozwoju przynoszących sukcesy dyscyplin sportu. Resort angażuje się w stworzenie warunków popularyzacji zapasów, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży" - powiedział po podpisaniu umowy minister sportu i turystyki Witold Bańka.

 

Zaangażowanie PWPW w sport, który niesie możliwość promocji marki w kraju i za granicą w najważniejszych imprezach, igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy stanowi nowy kierunek działalności tej firmy.

 

"Zarząd spółki zdecydował o nawiązaniu współpracy, mając na uwadze dokonania polskich zapaśników na arenie międzynarodowej w ostatnich 50 latach. Umowa przewiduje struktury wydatków związku i stanowi nowy kierunek promocji PWPW" - powiedział jej szef Piotr Woyciechowski.

 

Z wykształcenia astronom i absolwent Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, w latach 80. ubiegłego wieku uprawiał zapasy w stołecznej Legii pod kierunkiem olimpijczyka i wychowawcy medalistów najważniejszych imprez Bolesława Dubickiego.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Seulu 1988 i Atlanty 1996 Wroński ma nadzieję, że umowa z PWPW o sponsorowaniu związku i pierwszej w Polsce zawodowej ligi - będzie kontynuowana do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

PWPW S.A. w dniu podpisania umowy stała się strategicznym sponsorem Polskiego Związku Zapaśniczego oraz tytularnym Krajowej Ligi Zapaśniczej, która przyjmie nazwę - PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie