Spór z Milikiem w tle rozstrzygnięty!

Piłka nożna
Spór z Milikiem w tle rozstrzygnięty!
fot.Cyfrasport

Sąd Apelacyjny w Katowicach odrzucił w całości apelację Rozwoju Katowice w sporze mającym związek z rozliczeniem transferu Arkadiusza Milika z Górnika Zabrze do Bayeru Leverkusen. Tym samym katowicki klub stracił szansę na dodatkowe pieniądze z tytułu transferu swojego wychowanka do niemieckiego klubu.

Sąd Okręgowy pierwszej instancji w Katowicach stwierdził, że umowa Rozwoju Katowice z Górnikiem Zabrze w kwestii spłacenia przez zabrzański klub prowizji za transfer Milika jest nieważne.

Sprawę do wymiaru sprawiedliwości skierowali sami działacze Górnika. Zabrzanie uważali, że zapłacenie 20 procent z transferu Milika do Bayeru jest należytym rozliczeniem względem Rozwoju. Natomiast katowiczanie powołali się na umowę z klubem z Roosevelta na mocy, której 14-krotny mistrz Polski zgodził się zapłacić odsetki za przelanie należnej kwoty z opóźnieniem. Ponadto Rozwój żądał zwrotu kosztów wynajęcia kancelarii prawniczej. Ostatecznie sąd uznał to porozumienie za nieaktualne.

Co prawda Rozwój złożył odwołanie od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego, ale zostało ono odrzucone. Werdykt Sądu Okręgowego jest ostateczny. Tym samym sprawa została zakończona.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze