WTA Norymberga: Bertens i Krejcikova w finale

Rozstawiona z numerem jeden, broniąca tytułu Holenderka Kiki Bertens oraz dopiero 254. w światowym rankingu Czeszka Barbora Krejcikova awansowały do finału turnieju tenisowego WTA Tour na ziemnych kortach w Norymberdze (pula nagród 226,7 tys. dolarów).

Półfinałowe spotkanie Bertens z Japonką Misaki Doi trwało krótko. Holenderka wygrała pierwszego seta 6:2, a na początku drugiego jej rywalka skreczowała.

W drugim półfinale Krejcikova, która dostała się do turnieju przez kwalifikacje, pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:4, 4:6, 6:0. Kilka godzin wcześniej Cirstea dokończyła swój ćwierćfinałowy mecz z rozstawioną z "dwójką" Julią Putincewą z Kazachstanu (6:3, 3:6, 6:4), przerwany w czwartek z powodu zapadających ciemności.