Arsenal z Pucharem Anglii! Chelsea bez dubletu

Arsenal pokonał na Wembley Chelsea 2:1 w finale FA Cup. "Kanonierzy" zagrali bardzo dobre zawody i zasłużenie pokonali mistrzów Anglii. Bramki dla zwycięzców zdobyli Alexis Sanchez oraz Aaron Ramsey, gola w ekipie "The Blues" strzelił Diego Costa. Arsenal zdobył to trofeum po raz trzynasty. Żaden klub w Anglii nie może się pochwalić takim osiągnięciem.

Z reguły w ostatnich latach w finale Pucharu Anglii faworyt był znany przed pierwszym gwizdkiem, gdyż grały w nim zespoły teoretycznie lepsze ze słabszymi. Teraz było nieco inaczej, gdyż mimo, że Chelsea była świeżo upieczonym mistrzem Anglii, to szanse Arsenalu na triumf były dosyć duże. ”Kanonierzy” zdobywali to trofeum w sezonach 13/14 i 14/15, a łącznie mieli ich aż 12 (razem z Manchesterem United najwięcej w historii). Chelsea miała na swoim koncie siedem pucharów.

Zwycięstwo w finale choć trochę zmazałoby plamę jaka pozostawił Arsenal w tym sezonie. Ekipa Arsene’a Wengera zajęła piąte miejsce w Premier League i w przyszłym sezonie nie zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Od początku ”Kanonierzy” chcieli przejąć inicjatywę i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Do bramki trafił Alexis Sanchez, sędzia odgwizdał spalonego, ale po chwili zmienił decyzję. Mimo kilku dobrych okazji m.in. Diego Costy do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Chelsea nie przypominała drużyny, która zdominowała rozgrywki w Premier League. Na domiar złego w 68. minucie Victor Moses otrzymał jedną z najgłupszych czerwonych kartek. Wiedząc, że ma już na swoim koncie żółty kartonik, Nigeryjczyk zasymulował faul w polu karnym Arsenalu. ”The Blues” nie poddali się jednak i za sprawą Costy doprowadzili do wyrównania, wyrównania z którego cieszyli się zaledwie trzy minuty, gdyż kolejne prowadzenie dał piłkarzom Wengera Aaron Ramsey. Grający w przewadze ”Kanonierzy” nie mogli już wypuścić zwycięstwa z rąk. Arsenal zdobył FA Cup po raz trzynasty.

Arsenal – Chelsea 2:1 (1:0)

Bramki: Sanchez 4’, Ramsey 79’ – Costa 76’

Arsenal: Ospina – Holding, Mertesacker, Monreal – Bellerin, Ramsey, Xhaka, Oxlade-Chamberlain (Coquelin 83’) – Sanchez (Elneny 90+3'), Ozil – Welbeck (Giroud 78’)

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahil – Moses, Kante, Matic (Fabregas 62’), Alonso – Pedro (Willian 72’), Costa (Batshuayi 88'), Hazard

Żółte kartki: Holding, Ramsey, Xhaka – Moses, Kante

Czerwone kartki: Moses (za drugą żółtą)