Celtic Glasgow sięgnął po Puchar Szkocji

Piłkarze Celticu Glasgow potwierdzili dominację w krajowych rozgrywkach i zdobyli trzecie w tym sezonie trofeum. Po triumfie w ekstraklasie i Pucharze Ligi, najbardziej utytułowany klub w Szkocji pokonał Aberdeen 2:1 w finale krajowego pucharu.

Celtic, który to trofeum wywalczył po raz 37., nie tylko wygrał w tym sezonie wszystkie możliwe rozgrywki w Szkocji, ale też nie poniósł ani jednej porażki. W 38 spotkaniach ekstraklasy miał 34 zwycięstwa i cztery remisy. Wcześniej żaden zespół nie ukończył sezonu bez choćby jednego przegranego meczu w elicie.

W sobotnim finale w Glasgow prowadzenie objęła drużyna gości po bramce Irlandczyka Jonny'ego Hayesa w dziewiątej minucie. Wyrównał już kilkadziesiąt sekund później Stuart Armstrong. Zwycięski gol padł dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy, a do siatki trafił Australijczyk Tom Rogic.

Brendan Rodgers został dopiero trzecim w historii Celticu trenerem, który sięgnął po potrójną koronę. Wcześniej udało się to dwukrotnie Jockowi Steinowi (1967 i 1969) i raz Martinowi O'Neillowi (2001).