Diamentowa Liga: Problemy wizowe niektórych lekkoatletów, głównie z Afryki

Lekkoatletyka
Diamentowa Liga: Problemy wizowe niektórych lekkoatletów, głównie z Afryki
fot. PAP

Co najmniej dziesięcioro lekkoatletów, głównie z Afryki, ale też mistrz świata z 2015 roku w biegu na 110 m przez płotki Rosjanin Siergiej Szubienkow, z powodu problemów wizowych nie może wystartować w mityngu Diamentowej Ligi w Eugene (USA).

- Po wielu latach bez jakichkolwiek problemów z wizami, tym razem je mamy. Części zawodników odmówiono wydania, inni dostali je z opóźnieniem - poinformował dyrektor zawodów Tom Jordan.

 

W przypadku Szubienkowa, występującego w imprezach międzynarodowych pod neutralną flagą, okazało się, że na dwa dni przed startem otrzymał stosowny dokument, ale to było za późno na jego udział w mityngu.

 

- Podróż przez pół świata i dotarcie wieczorem przed zawodami nie wchodzi w rachubę - dodał przedstawiciel organizatorów.

W pierwszym dniu w Eugene zabrakło reprezentantów Polski. W sobotę wystąpi ich sześcioro, m.in. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) w skoku o tyczce, Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą oraz Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) w skoku wzwyż.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze