Trener Probierz najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu odejdzie z Jagiellonii, ale o funkcję nowego szkoleniowca klubu z Podlasia już trwa wyścig. Do białostoczan swoje propozycje wysyłają ewentualnie następcy obecnego opiekuna "Jagi". Wśród nich jak podaje dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Piotr Wołosik znalazł się nawet Gennaro Ivan Gattuso.

 

 

Zdaniem redaktora Wołosika władze "Jagi" szybko odrzuciły propozycję byłej gwiazdy "Rossonerich". Gattuso, który w przeszłości słyną z boiskowej waleczności grał na pozycji defensywnego pomocnika. W Milanie występował w latach 1999 - 2012 i rozegrał 335 meczów w Serie A, w których strzelił 9 goli. Z zespołem z San Siro świętował największe sukcesy w karierze. Dwa razy zdobył mistrzostwo Włoch oraz dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. W swoim CV ma również Puchar Włoch oraz Klubowe MŚ. Z drużyną narodową wywalczył mistrzostwo świata w 2006 roku. W reprezentacji Italii wystąpił w 73 spotkaniach i zdobył jedną bramkę.
 
39-letni wychowanek Perugii jako trener pracuje od 2013 roku. Od tej pory pracował już w czterech klubach – szwajcarskim Sion, greckiej OFI Kreta a także włoskich Palermo i Pisa. Z tego ostatniego odszedł po zakończeniu obecnego sezonu (Pisa spadła z Serie B). Po odrzuceniu oferty przez Jagiellonię "Rino" błyskawicznie znalazł pracę. Wrócił do Milanu, w którym poprowadzi drużynę juniorską.