Grzyb: W lutym Leon może zagrać dla Polski

Siatkówka

Regulamin FIVB mówi o tym, że Wilfredo Leon można grać w reprezentacji dwa lata po złożeniu aplikacji, a te dwa lata mijają w lutym 2018 roku - powiedział menadżer zawodnika Andrzej Grzyb w rozmowie z Polsatem Sport.

Menadżer Wilfredo Leona Andrzej Grzyb odniósł się do sprawy gry zawodnika dla reprezentacji Polski:

 

Ja przede wszystkim marzę o tym, żeby dostał ten pierwszy dokument, czyli o zmianie federacji. Mamy przygotowaną taktykę na dalsze działania, ponieważ regulamin FIVB mówi o tym, że można grać w reprezentacji dwa lata po złożeniu aplikacji, a te dwa lata mijają w lutym 2018 roku. Nasza kancelaria prawna zajmuje się tematem, koresponduje z FIVB i mam nadzieję, że po otrzymaniu tego pierwszego dokumentu z pomocą polskiego związku bo Polski związek musi wystąpić o dodatkową zgodę przyspieszenia. Dadzą radę, żeby ten temat przyspieszyć i żeby w lutym 2018 dostał zgodę na grę w reprezentacji Polski.

 

Czy jest jeszcze coś co PZPS mógłby albo powinien zrobić jako federacja w tym momencie macierzysta dla Leona?

 

Z tego co wiem to polski związek przesłał pieniądze za zmianę federacji dla Leona, czyli wypełnił ostatnią funkcję, którą ma zrobić. Teraz gdy Leon otrzyma ten pierwszy dokument to wtedy polski związek musi wystąpić, po pierwsze do FIVB o przyspieszenie, a w razie gdyby tej zgody nie otrzymał, to razem z naszą kancelarią muszą wystąpić do CAS, to jest Sąd Arbitrażowy w Lozannie, który jest w stanie wydać pozytywną opinię i do której będzie musiała się dostosować międzynarodowa federacja - dodał Grzyb.

 

Wypowiedź w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie