NaSu w PENTA Sports. Fin obejmie rolę szkoleniowca

E-sport
NaSu w PENTA Sports. Fin obejmie rolę szkoleniowca
fot. PENTA Sports

PENTA Sports ogłosiła nazwisko nowego trenera. Z drużyną Pawła ‘innocenta’ Mocka współpracować będzie Niko ‘naSu’ Kovanen.

Okazuje się, że naSu pracował z zespołem już podczas globalnych finałów 24. sezonu ESEA Mountain Dew League, a także kwalifikacji do europejskiego Minora. Na oficjalne zakontraktowanie Fina czekać musieliśmy jednak do rozgrywanego we Wrocławiu GeForce Cupa. W oświadczeniu PENTA przekonuje, że dwudziestosześcioletni Skandynaw zajmie się analizą i konsultacjami z zawodnikami, a także zapewni formacji odpowiednie środki, by budować zgrany zespół.

 

Fin dobrze pamięta jeszcze czasy Counter-Strike’a 1.6. Na scenie Global Offensive próbował swoich sił, reprezentując 69°N-28°E, Team ROCCAT, WinFakt czy ENCE eSports. Od grudnia pozostawał jednak bezrobotny. Co ciekawe, w 2016 roku – właśnie w barwach ENCE – Kovanen grał razem z Miikką ‘suNnym’ Kemppi.

 

- Jestem ogromnie szczęśliwy i wdzięczny, że mogę współpracować z grupą tak utalentowanych zawodników, a także świetną organizacją – mówił naSu w oficjalnym oświadczeniu. – Pracuję z graczami już dwa tygodnie i jestem pozytywnie zaskoczony. W przyszłości na pewno osiągniemy dobre rezultaty – wspomniał.

 

Skład PENTA Sports:

Kevin "kRYSTAL" Amend

Miikka "suNny" Kemppi

Kevin "HS" Tarn

Paweł "innocent" Mocek

Jesse "zehN" Linjala

 

Niko "naSu" Kovanen (trener)

 

Pierwszy turniej po oficjalnym ogłoszeniu współpracy nie wyszedł jednak spółce innocenta najlepiej. Z wrocławskim GeForce Cup międzynarodowa sekcja pożegnać musiała się już po pierwszym meczu, ulegając w ćwierćfinale szwedzkiemu Gatekeepers.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze