KSW 39: Genialna walka wieczoru! Khalidov wygrał z Mańkowskim

Sporty walki

Walka wieczoru gali KSW 39: Colosseum nie zawiodła prawie 60 tysięcy fanów na Stadionie Narodowym. Mamed Khalidov (34-4-2, 13 KO, 17 SUB) po kapitalnym, trzyrundowym pojedynku pokonał Borysa Mańkowskiego (19-6-1, 3 KO, 7 SUB). Czeczen z polskim paszportem miał bardzo dużo problemów z "Tasmańskim Diabłem", ale koniec końców sędziowie uznali jego zwycięstwo.

Mańkowski był bardzo ostrożny w pierwszej rundzie. Cały czas miał wysoko podniesione ręce, więc praktycznie wszystkie ciosy Khalidova spadały na gardę. Mistrz wagi średnieje wielokrotnie chciał pominąć tę gardę, stosując popularne "axe kicki", ale to nie dało efektu.

Znacznie lepsza druga runda Mańkowskiego, który w końcu się nieco otworzył. Khalidov nie był już tak szybki, choć nadal starał się wywierać presję, to jednak kilka razy dał się zaskoczyć. Czasami jedyną receptą Khalidova była po prostu ucieczka do parteru, lecz "Tasmański Diabeł" nie podjął wyzwania.

Kto wie, czy to właśnie akcja w ostatniej minucie nie była kluczowa! Wtedy po raz pierwszy obejrzeliśmy skuteczne obalenie, lecz nie wyszło ono od Mańkowskiego, tylko od Khalidova! To właśnie Czeczen znalazł się na górze i potrafił go skontrolować. Decyzją sędziów zwycięzcą tego starcia został Czeczen.

IM, jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie