Na liście startowej jest ponad 600 pingpongistów z przeszło 100 krajów. Polskę reprezentować będą Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc i Klaudia Kusińska (trener Michał Dziubański) oraz Jakub Dyjas, Wang Zeng Yi, Daniel Górak i Marek Badowski (szkoleniowiec Tomasz Krzeszewski).

 

"Jestem zwolennikiem dłuższych zgrupowań, ale niestety kalendarz startów nie pozwala na spokojne, kilkutygodniowe potrenowanie. Mimo wszystko jestem zadowolony z zajęć w Drzonkowie, z optymizmem udajemy się do Niemiec. Bardzo ważne będzie losowanie, bo szczególnie na etapie pierwszych rund może trafić na bardzo mocnych rywali, albo zdecydowanie słabszych" - powiedział PAP Krzeszewski.

 

W deblu z "siódemką" rozstawione są Li Qian i Holenderka Li Jie, które mają w dorobku brązowe medale mistrzostw globu i Europy. Z kolei z numerem ósmym zagra mikst Grzybowska-Franc, Dyjas. Z kolei wicemistrzowie kontynentu Górak, Dyjas oraz Grzybowska-Franc i Partyka mają numery 14. W singlu nie ma biało-czerwonych wśród najlepszych.

 

Ponadto w deblu Wang zagra z Serbem Aleksandarem Karaksevicem, a w mikście Kusińska z Badowskim.

 

Kwalifikacje rozgrywane będą w poniedziałek i wtorek, a w środę rozpoczną się zmagnia w turnieju głównym. Pierwszy finał - gry mieszanej - zaplanowano na 3 czerwca. Następnego dnia odbędą się spotkania o złote medale w singlu kobiet i deblu mężczyzn. Natomiast 5 czerwca odbędą się finały męskiej gry pojedynczej i kobiecej gry podwójnej.

 

Po raz kolejny nie brakuje "międzynarodowych" par deblowych, np. duet utworzą znakomici pingpongiści - mistrz olimpijski z Rio i mistrz świata 2015 Chińczyk Ma Long oraz sześciokrotny mistrz Europy Niemiec Timo Boll. Inny niemiecki zawodnik Patrick Franziska zagra z Duńczykiem Jonathanem Grothem, natomiast w mikście Petrissa Solja (Niemcy) z Fang Bo (Chiny).

 

Dwa lata temu w chińskim Suzhou po tytuły mistrzowskie sięgnęli Chińczycy: Ding Ning i Ma Long w singlu, Liu Shiwen, Zhu Yuling i Xu Xin, Zhang Jike w deblu oraz chińsko-koreańska para Xu Xin, Yang Ha-eun w mikście. Li Qian i Li Jie w półfinale przegrały z Chinkami Ding Ning i Li Xiaoxia 0:4.

 

MŚ w tenisie stołowym po raz szósty odbędą się w Niemczech. Mecze rozgrywane będą na 64 stołach. Organizatorzy sprzedali ponad 46 tysięcy biletów. Akredytowanych zostało ok. 600 dziennikarzy.