Nice 1 Liga: Górnik Zabrze bliski Ekstraklasy! Zagłębie i Olimpia oddaliły się od awansu

Górnik Zabrze rozbił Podbeskidzie Bielsko-Biała w przedostatniej kolejce Nice 1 Ligi. Zabrzanie wykorzystali wpadki Olimpii Grudziądz oraz Zagłębia Sosnowiec i awansowali na pozycję wicelidera ligi. Na najniższy stopień podium wskoczyła Chojniczanka.

Górnik podejmował w Zabrzu drugiego spadkowicza z Ekstraklasy, ekipę Podbeskidzia. Od początku gospodarze zaatakowali i zdominowali bielszczan. Po pierwszych 45 minutach prowadzili 2:0 i patrząc na dyspozycję rywali mogli być pewni zwycięstwa. W drugiej połowie dołożyli jeszcze dwie bramki. Zwłaszcza czwarte trafienie mogło zachwycić kibiców zgromadzonych w Zabrzu, gdyż Rafał Kurzawa przymierzył genialnie.

Górnik wykorzystał szansę, którą dały mu ekipy Zagłębia Sosnowiec i Olimpii Grudziądz. Oba zespoły przegrały swoje mecze kolejno z Chrobrym Głogów oraz GKS-em Katowice i ich szansę na awans dużo spadły. Przed ostatnia kolejką Zabrzanie mają 55 punktów i jeżeli wygrają w ostatniej kolejce z Wisłą Puławy i zapewnią sobie grę w Ekstraklasie. Druga jest Chojniczanka, która ma tyle samo oczek. W grze są jeszcze ekipy Miedzi Legnica oraz GKS-u Katowice.

Wszystkie mecze dobiegły już do końca!

I jeszcze jeden gol Stali! Zespół z Mielca wygrywa 4:1 z GKS-em Tychy!

GKS Tychy - Stal Mielec 1:3, 90. min

GOOOOOOL! Stal stawia kropkę nad "i". Trafienie Aleksandra Koleva pogrąża rywali.

GKS Tychy - Stal Mielec 1:2, 89. min

GOOOOOOOL! Tychy, chyba nieco za późno wracają do gry. Gol Jakuba Świerczoka

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 2:2, 90. min

GOOOOOOL! Znicz doprowadza do wyrównania za sprawą Paluchowskiego.

GKS Tychy - Stal Mielec 0:2, 81. min

GOOOOOOL! Bramka Piotra Głowackiego.

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 2:1, 83. min

Czerwona kartka dla Kamila Nitkiewicza. Rodzi sie szansa dla Znicza.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 3:0, 83. min

GOOOOOOOL! Miedź również nie zwalnia. Podwyższa Marcos Marquitos

Górnik Zabrze - Podbeskidzie 4:0, 69. min

GOOOOOOOL! Ależ genialne trafienie trafienie Rafała Kurzawy. Górnik rozgrywa świetne zawody i na ten moment jest wiceliderem.

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 2:1, 69. min

GOOOOOOOL! Adrian Paluchowski i Znicz wraca do gry.

Drutex Bytovia - Stomil Olsztyn 1:0, 64. min

GOOOOOL! Pierwszy dzisiaj gol w Bytowie. Bramka Janusza Surdykowskiego

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 2:0, 67.min

GOOOOOOL! Miedź podwyższa prowadzenie za sprawą Jakuba Vojtus

Górnik Zabrze - Podbeskidzie 3:0, 64. min

GOOOOOOL! Igor Angulo i w Zabrzu mamy pogrom. Górnik zmierza po piąte zwycięstwo z rzędu.

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 0:1, 61. min

GOOOOOOL! W arcyważnym meczu GieKSa wychodzi na prowadzenie. Gol Tomasza Foszmańczyka

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 2:0, 59. min

GOOOOOOL! Spadkowicz podwyższa wynik spotkania. Tomasz Swędrowski pogrąża pruszkowian.

GKS Tychy - Stal Mielec 0:1, 48. min

GOOOOOOL! Trafienie dla Stali zalicza Szymon Sobczak

Wigry - Chojniczanka 1:3, 49. min

GOOOOOOL! No ale długo się z tego gola nie nacieszyli piłkarze Wigier, bo kolejną bramkę dla gości zdobywa Rafał Grzelak.

Wigry - Chojniczanka 1:2, 47. min

GOOOOOOL! Kontaktową bramkę dla Wigier zdobywa Damian Kądzior.

GKS Tychy - Stal Mielec 0:0

Na kilku stadionach zakńczyła się już pierwsza połowa. Najwieksza niespodzianka jak na razie w Głogowie, gdzie walczące o awans Zagłębie Sosnowiec przegrywa z Chrobrym 0:1.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 1:0, 37. min

GOOOOOOL! Także piłkarze Miedzi nie odpuszczają walki o Ekstraklasę. Bramka Wojciecha Łobodzińskiego

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 1:0, 30. min

GOOOOOOL! W meczu outsiderów Nice 1 Ligi, ostatnia drużyna prowadzi z przedostatnią po golu Łukasza Ganowicza. Piłkarze z Kluczborka najwyraźniej chcą się ładnie pożegnać z ligą.

Wigry Suwałki - Chojniczanka 0:2, 22. min

GOOOOOOOL! Podwyższenie również w Suwałkach. Chojniczanka i Górnik przesuwają się w tabeli przed Zagłebie Sosnowiec. Drugi gol Zawistowskiego.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie 2:0, 23.min

GOOOOOOL! Samobójcze trafienie Szymona Lewickiego.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:0, 18. min

GOOOOOOL! Niespodzianka w Głogowie. Przypomnijmy, że Chrobry nie walczy już praktycznie o nic, a Zagłębie to pierwszy kandydat do awasu. Gola strzela Paweł Wojciechowski.

Wigry Suwałki - Chojniczanka 0:1, 15. min

GOOOOOOOL! Bardzo ważny gol dla ekipy z Chojnic, która musi wygrać w Suwałkach by pozostać w walce o Ekstraklasę. Na listę strzelców wpisał się Paweł Zawistowski.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie 1:0, 8.min

GOOOOOOOL! Ekipę Górnika na prowadzenie wyprowadza Rafał Kurzawa. Pilkarz gospodarzy uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i pokonał bramkarza gości.

W najlepszej sytuacji jest oczywiście Zagłebie Sosnowiec, które przy dwóch zwyciestwach nie będzie się musiało patrzeć na rywali.