"Janowicz nie potrafił zareagować na stratę serwisu"

Tenis

Za nami pierwszy dzień zmagań na kortach Rolanda Garrosa. z French Open 2017 pożegnali się już między innymi Jerzy Janowicz i Andżelika Kerber, a do kolejnej rundy awansował jeden z faworytów wśród panów - Dominic Thiem. Jak Marcin Muras i Dawid Olejniczak podsumowali otwarcie French Open 2017?

Marcin Muras: Ciężko było chyba komentować mecz Jerzego Janowicza, bo Polak grał po prostu słabo...

Dawid Olejniczak: Losowanie było dobre, jak na pierwszą rundę turnieju wielkoszlemowego. Po drugie był to mecz z przeciwnikiem w zasięgu Polaka. Wiadomo, że Janowicz jest w okolicach 160. miejsca w rankingu, ale wiemy, jakie ma możliwości, potencjał. Spotkanie przegrane 4:6, 4:6, 4:6, a w każdym z setów Janowicz miał kryzysowy moment, w którym tracił swój serwis i nie potrafił na tę stratę zareagować. Jego rywal z Japonii także zagrał solidny mecz, na koniec miał bodajże tylko 9 niewymuszonych błędów - to bardzo mało. Koniec końców Japończyk wygrał zasłużenie i to on zagra w 2. rundzie.

Turniej French Open zakończył się dzisiaj jednak nie tylko dla Janowicza, ale też dla Andżeliki Kerber - "jedynki" wśród pań, która uległa Jekaterinie Makarowej. Niemka mówiła, że postara się pokochać czerwoną mączkę, ale to chyba jest miłość bez wzajemności...

Na pewno to jest sensacja, bo dopiero po raz drugi zdarzyło się, że turniejowa "jedynka" przegrała w pierwszej rundzie. Kerber ma kłopoty z ustabilizowaniem formy - pamiętamy przecież jak doskonale grała rok temu, gdy wygrała Australian Open, US Open. W tym roku to nie jest ta Andżelika, którą zachwycaliśmy się 12 miesięcy temu. Tak jest w sporcie - łatwiej jest wejść na szczyt niż się na nim utrzymać. I ten casus dopadł Andżelikę.

Jak eksperci podsumowują pierwszy mecz Dominica Thiema? Jak oceniają szanse obrońców tytułu, którzy wejdą do gry w poniedziałek? Obszerne podsumowanie w załączonym materiale wideo.

Marcin Muras, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze