French Open: Pewne zwycięstwo Nadala

Rozstawiony z "czwórką" Rafael Nadal pewnie pokonał Francuza Benoit Paire'a 6:1, 6:4, 6:1 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open z Paryżu. Hiszpański tenisista walczy o rekordowy 10. triumf w imprezie na kortach ziemnych im. Rolanda Garossa.

Nadal, który w sobotę skończy 31 lat, jasno zasygnalizował w poniedziałek, że należy go uwzględnić na liście faworytów tegorocznej edycji paryskiego turnieju. Imponował formą, a rywala gnębił skrótami i precyzyjnymi, urozmaiconymi zagraniami w końcowy obszar kortu.

Francuz podczas meczu brał przerwę medyczną, a później trzymał się za brzuch. Hiszpan zapisał na swoim koncie dziewięć z 10 ostatnich gemów. Mecz trwał niespełna dwie godziny.

"Przepraszam, Benoit. To niebezpieczny i utalentowany gracz. Potrafi zmieniać rytm. Dziś zacząłem bardzo mocno, a on popełniał może nieco więcej błędów przy forhendzie niż zwykle. Najważniejsze to wygrywać mecze. Jeśli się uda w trzech setach, to tym lepiej" - podsumował tenisista z Majorki.

Od 2005 roku wygrał rekordowe dziewięć razy French Open (w historii tenisa nikt nie zwyciężył w tylu edycjach jednej imprezy wielkoszlemowej) i nazywany jest królem Paryża. Jego bilans w tym turnieju to 72 wygrane mecze i zaledwie dwie porażki (z Robinem Soederlingiem w 2009 roku i Novakiem Djokovicem dwa lata temu).

W tym roku zanotował już dwie "decimy" - po raz 10. wygrał imprezy w Monte Carlo i Barcelonie. W maju triumfował też w Madrycie.

W drugiej rundzie zmierzy się z Holendrem Robinem Haase.