Lettieri nowym trenerem Korony

Piłka nożna
Lettieri nowym trenerem Korony
fot. PAP

Gino Lettieri będzie w przyszłym sezonie pierwszym trenerem Korony Kielce. Zaprezentowano również jego sztab. Asystentem został Dawid Pietrzyk, szkoleniowcem bramkarzy Mirosław Dreszer, a trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne – Michał Dutkiewicz.

Lettieri zastąpił na tym stanowisku Macieja Bartoszka. Nowy szkoleniowiec Korony ma 50 lat. W przeszłości pracował w Niemczech, gdzie trenował kluby z niższych lig, m.in:  MSV Duisburg, Arminia Bielefeld czy SV Wehen Wiesbaden. Ostatnio był szkoleniowcem FSV Frankfurt, który prowadził w rozgrywkach trzeciej ligi.

 

Maciej Bartoszek poprowadzi drużynę Korony Kielce w ostatnim meczu obecnego sezonu, wyjazdowym starciu z Pogonią Szczecin.

 

Letteri przyznał na poniedziałkowej konferencji prasowej, że praca w Kielcach to dla niego ogromne wyzwanie. „Nad propozycją pracy w Koronie nie zastanawiałem się długo. Nowy właściciel klubu pan Dieter Burdenski zapoznał mnie ze swoimi planami, jeśli chodzi o rozwój sportowy kieleckiego klubu. Przypadły mi one do gustu i chciałbym się stać częścią tego nowego projektu” – zapewnił szkoleniowiec, który był pod wrażeniem pracy jaką wykonał z zespołem Maciej Bartoszek.

 

„Gratulacje dla trenera. To był super sezon, chciałbym kontynuować ten kierunek pracy, który rozpoczął poprzedni szkoleniowiec. Jestem oczywiście bardzo zadowolony, że drużyna awansowała do najlepszej ósemki. W tym awansie było też trochę elementu szczęścia, więc przed nami dużo ciężkiej pracy przed nowym sezonem.

 

Następca Bartoszka nie chciał na razie wypowiadać się na temat zmian personalnych, jakie zajdą w drużynie. „W głowie mam pierwsze przemyślenia, bo oglądałem sporo meczy Korony: z odtworzenia i na żywo. Ale nie chcę robić tego na gorąco, chciałbym to na spokojnie przemyśleć. Na razie za wcześnie o tym mówić. Chciałbym każdego zawodnika sprawiedliwie ocenić” – podkreślił niemiecki trener, który pracę w kieleckim klubie rozpocznie 18 czerwca.

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze