MŚ w tenisie stołowym: Dwa zwycięstwa Badowskiego w eliminacjach singla

Inne
MŚ w tenisie stołowym: Dwa zwycięstwa Badowskiego w eliminacjach singla
fot. PAP

Dwa zwycięstwa po 4:0 odniósł Marek Badowski w pierwszym dniu eliminacji singla mistrzostw świata w tenisie stołowym w Duesseldorfie. Udanie rozpoczął on również rywalizację w grze mieszanej z Klaudią Kusińską.

Badowski wygrał z Albańczykiem Andim Kolą 4:0 (11:6, 11:3, 11:7, 11:3) i Nowozelandczykiem Matthew Hetheringtonem 4:0 (11:5, 11:3, 11:1, 11:4).

We wtorek rywalem wicemistrza Polski będzie Luksemburczyk Eric Glod, który z tymi samymi zawodnikami także nie stracił ani jednego seta.

Pozostali polscy reprezentanci - Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc i Klaudia Kusińska oraz Jakub Dyjas, Wang Zeng Yi i Daniel Górak - nie muszą uczestniczyć w eliminacjach gry pojedynczej.

Mikst Kusińska, Badowski również ma na koncie już dwie wygrane. Najpierw pokonali urugwajskie rodzeństwo Marię i Gonzalo Lorenzottich 3:1 (9:11, 11:5, 11:6, 11:7), a następnie Nepalczyków Nabitę Shresthę i Amara Mallę 3:0 (11:7, 11:5, 11:6). W poniedziałek późnym wieczorem o awans do turnieju głównego zmierzą się z Rosjanami Olgą Worobiejewą i Kiryłem Skaczkowem.

W pierwszej rundzie gry mieszanej, na podstawie rozstawienia, są Grzybowska-Franc i Dyjas. We wtorek spotkają się z japońską parą Miyu Maeda, Kenta Tazoe. Tego samego dnia rozpoczną się też zmagania w grze podwójnej, z udziałem m.in. brązowych medalistek MŚ 2015 Li Qian i Li Jie (Holandia).

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie