Polscy siatkarze poznali pierwszych rywali w MŚ 2018

Siatkówka
Polscy siatkarze poznali pierwszych rywali w MŚ 2018
fot. Cyfrasport
Polacy mają zapewniony start w finałach mistrzostw świata jako obrońcy tytułu, który wywalczyli w 2014 roku.

Polscy siatkarze w 2018 roku będą bronić tytułu mistrza świata. Poznaliśmy już 9 z 24 finalistów turnieju, który zostanie rozegrany we Włoszech i Bułgarii.

Od 23 do 28 maja rozegrano w Europie sześć turniejów kwalifikacyjnych. Bezpośredni awans do finałów mistrzostw świata uzyskali zwycięzcy tych imprez, reprezentacje: Finlandii, Francji, Holandii, Rosji, Serbii oraz Słowenii. Drugie miejsca, dające możliwość gry w turnieju barażowym, który zostanie rozegrany w dniach 11–16 lipca, zajęły: Białoruś, Belgia, Estonia, Hiszpania, Niemcy oraz Słowacja.

 

W walce o siatkarski mundial doszło do kilku ciekawych starć. W Lyonie mistrzowie Europy – Francuzi w decydującym meczu zmierzyli się z brązowymi medalistami MŚ – Niemcami. Trójkolorowi pokonali podopiecznych Andrei Gianiego 3:0.

 

 

Polacy mają zapewniony start w finałach mistrzostw świata jako obrońcy tytułu, który wywalczyli 21 września 2014 roku w katowickim Spodku, wygrywając w finale z Brazylią 3:1.

 

Mistrzostwa świata siatkarzy zostaną rozegrane od 10 do 30 września 2018 roku we Włoszech (Rzym, Turyn, Bari), i Bułgarii (Warna, Sofia, Płowdiw, Ruse). W turnieju finałowym zagrają 24 drużyny.

 

 

Finaliści MŚ siatkarzy (9 z 24 drużyn):

 

Bułgaria – gospodarz.
Finlandia
Francja
Holandia
Polska – obrońca tytułu.
Serbia
Słowenia
Rosja
Włochy – gospodarz.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze