Angielskie media podają, że Bournemouth zapłaciło Chelsea za Begovicia kwotę rzędu 10 - 15 milionów funtów. Zawodnik był bliski przejścia do drużyny Artura Boruca już w styczniu, ale transfer piłkarza zablokował trener Chelsea Antonio Conte. Włochowi nie udało się sprowadzić do klubu bramkarza Celticu Glasgow Craiga Gordona, który miałby być zmiennikiem Thibaut Coutoisa.

Bośniacki bramkarz od lipca 2015 roku był graczem Chelsea, jednak nie mógł liczyć na regularną grę, ponieważ niepodważalne miejsce w bramce "The Blues" miał Courtois. Zawodnik nie był zadowolony ze swojej pozycji w zespole i ostatnio otwarcie mówił, że jeżeli klub pozwoli mu na odejście, to to zrobi. Przejście Begovicia do Bournemouth pokazuje, że tym razem nic nie stało na przeszkodzie w sfinalizowaniu transferu.

29-latek w Bournemouth ma walczyć o miejsce w bramce z Arturem Borucem. Polak rozegrał w minionym sezonie 35 ligowych meczów w dziewięciu zachowując czyste konto, a za swoją dobrą postawę został nagrodzony przez kibiców tytułem najlepszego zawodnika zespołu.