French Open: Konta czwarty raz z rzędu odpadła w pierwszej rundzie

Rozstawiona z "siódemką" Johanna Konta przegrała z Su-Wei Hsieh z Tajwanu 6:1, 6:7 (2-7), 4:6 w pierwszej rundzie turnieju French Open. Brytyjska tenisistka po raz czwarty z rzędu przegrała mecz otwarcia w paryskiej imprezie.

Konta potrzebowała 26 minut, by wygrać pierwszego seta. Posyłała wówczas potężne serwisy i mocne uderzenia z głębi kortu i prezentowała ofensywną grę. Później jednak dopuściła 109. w rankingu WTA Hsieh do głosu, co skończyło się dla niej bolesną porażką. Urodzona w Melbourne zawodniczka dodatkowo pomagała przeciwniczce za sprawą własnych błędów.

Będąca ósmą rakietą świata Konta to druga zawodniczka z czołowej "10" listy WTA, która nie przebrnęła pierwszej rundy tegorocznej edycji French Open. W niedzielę odpadła liderka rankingu Niemka polskiego Angelique Kerber, która przegrała z Rosjanką Jekateriną Makarową.

26-letnia Brytyjka po raz czwarty wystąpiła w głównej drabince paryskiego turnieju - nie udało jej się dotąd wygrać meczu otwarcia w tych zawodach. Znacznie lepiej powodzi się jej w Wielkim Szlemie na kortach twardych - w ubiegłorocznym Australian Open dotarła do półfinału, a w tym sezonie odpadła rundę wcześniej. W dwóch ostatnich edycjach US Open z kolei zatrzymała się na 1/8 finału.

Starsza o pięć lat Hsieh po raz siódmy próbuje swoich sił w Paryżu. Wcześniej tylko raz - w ubiegłym roku - przeszła pierwszą rundę.

Johanna Konta - Su-Wei Hsieh (6:1, 6:7 (2-7), 4:6)

Mecze French Open do obejrzenia na kanałach Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2.