Maldini menadżerem reprezentacji Włoch!

Piłka nożna
Maldini menadżerem reprezentacji Włoch!
fot. PAP

Włoska Federacja piłkarska wybrała nowego menadżera reprezentacji Włoch, który będzie pracował u boku selekcjonera kadry, Gianpaolo Ventury. Na głównego kandydata został wybrany Paolo Maldini, który zastąpi Lele Orialiego, który z kolei powróci do pracy w Interze Mediolan w charakterze dyrektora sportowego po zakończonym Euro U-21 w Polsce.

Maldini zastąpi Oraliego, który na zbliżających się mistrzostwach Europy do lat 21 będzie pełnił funkcję szefa włoskiej delegacji, natomiast od lipca będzie pracował jako dyrektor sportowy w Interze. Wszystkie formalności mają zostać dopełnione po zakończeniu turnieju w Polsce.

 

Orali wykonał kawał dobrej roboty jako menadżer kadry. W erze Antonio Conte jego rola była fundamentalna, aby utrzymywać balans i być łącznikiem pomiędzy selekcjonerem i resztą świata. Ponadto, zdaniem włoskiego skysport, był on bardzo kompetentny i potrafił jednoczyć środowisko, toteż jego następca ma wysoko zawieszoną poprzeczkę.

 

Dlatego też wybór padł na Paolo Maldiniego, który w barwach pierwszej reprezentacji wystąpił w 126 meczach i strzelił siedem bramek. Fakt, że jest przykładem dla aktualnych reprezentantów oraz byłych kadrowiczów sprawia, że powinien podołać wyzwaniu. Oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła, ale prezydent federacji, Carlo Tavecchio chce właśnie legendę AC Milan na tym stanowisku. 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze