MP rugbystek: Najlepsze drużyny zmierzą się w finałowym turnieju w Gdańsku

Inne
MP rugbystek: Najlepsze drużyny zmierzą się w finałowym turnieju w Gdańsku
fot. PAP

Już 3 czerwca na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej rozegrany zostanie Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 Mario Cup. Faworytkami ostatniego Grand Prix są rzecz jasna Biało Zielone Ladies Gdańsk, które mogą być już pewne siódmego w historii mistrzostwa Polski.

W turnieju weźmie udział dziewięć najlepszych drużyn żeńskiego rugby w Polsce. Bezapelacyjnymi hegemonkami tej dyscypliny są gospodynie imprezy Biało Zielone Gdańsk, które od momentu założenia drużyny w 2009 roku aż sześć razy sięgąły po mistrzowski tytuł! Triumf w obecnym sezonie będzie zatem siódmym krajowym sukcesem podopiecznych Janusza Urbanowicza.

 Ze względu na format rozgrywek drużyny spotykają się na turniejach Grand Prix, na których zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Gdańszczanki wygrały wszystkie dotychczasowe imprezy i tylko jedna ekipa - Black Roses Posnania Poznań - potrafiła im się przeciwstawić w tym roku, podczas zawodów rozgrywanych w połowie maja. Poznanianki, w fazie grupowej, postawiły rywalkom twarde warunki, lecz ostatecznie przegrały 12:19.

 


Praktycznie połowa zawodniczek "Ladies" regularnie występuje w reprezentacji Polski. Ze względu na zeszłoroczny awans z Dywizji A do Ekstraklasy europejskiego rugby, "Biało-Czerwone" wezmą udział w rozgrywanych w czerwcu i lipcu, na terytorium Francji i Rosji mistrzostwach "Starego Kontynentu".

Swoją świetną dyspozycję kadra udowodniła w miniony weekend na prestiżowych zawodach w Amsterdamie, gdzie zajęła trzecie miejsce spośród 25 drużyn. Polki musiały uznać jedynie klasę reprezentantek Walii, które obecnie sklasyfikowane są na piątym miejscu w rankingu europejskich drużyn. Do sukcesów walnie przyczynia się szkoleniowiec Urbanowicz, który swoje obowiązki dzieli zarówno między reprezentację Polski, a zespół Biało Zielonych Gdańsk.

 

Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 Mario Cup, pod patronatem Lwów Północy odbędzie się 3 czerwca o godzinie 10.00 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze