PBN 7: Tak wyglądała walka Masternak - Janik (WIDEO)

Sporty walki

Osiem lat temu podczas gali Polsat Boxing Night w Łodzi Mateusz Masternak (38-4, 26 KO) skrzyżował rękawice z Łukaszem Janikiem (28-3, 15 KO). Obaj pięściarze byli do tego starcia niepokonani i obaj mieli być przyszłością polskiego boksu. 24 czerwca 2017 roku znowu wyjdą do ringu na gali PBN 7.

Dwaj bardzo dobrze zapowiadający się zawodnicy wyszli do ringu 24 października 2009 roku. Od początku przeważał Masternak, choć tempo w początkowej fazie nie było powalające. Już w pierwszej rundzie Janik wylądował na deskach. Mimo przewagi, Masternak doznał kontuzji łuku brwiowego pod koniec trzeciej odsłony. Nie zahamowało go to i w piątej partii dokończył dzieła zniszczenia. Masternak trafił lewym sierpowym, Janik padł na deski i sędzia zdecydował się przerwać pojedynek. Była to jego pierwsza porażka w zawodowej karierze.

 

Na gali PBN 7, która już 24 czerwca odbędzie się w gdańskiej Ergo Arenie, po raz kolejny zobaczymy wspomnianą dwójkę. Masternak zmierzy się z groźnym Ismaiłem Sillachem (25-3, 19 KO). We wtorek dowiedzieliśmy się również, że na gali zobaczymy Janika wracającego po ponad dwóch latach na ring. 32-latek zastąpi Vikapitę Meroro (28-6, 14 KO), który z powodów osobistych musiał zrezygnować z walki z Adamem Balskim (9-0, 7 KO).

 

O gali PBN 7 - Nowe Rozdanie:

 

W walce wieczoru PBN 7 do ringu powróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej – Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który zmierzy się z australijskim królem nokautu Solomonem "Solo" Haumono (24-3-2, 21 KO).

 

Przed starciem "Górala" kibice zobaczą pojedynek byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO). "Główka" wystąpi po raz pierwszy od walki z ukraińskim wirtuozem Oleksandrem Usykiem.

 

W Ergo Arenie po raz kolejny zaboksuje także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej ma przed sobą arcytrudne wyzwanie – jego rywalem w Gdańsku będzie niewygodny i mocno bijący Ismail Sillach (25-3, 19 KO), srebrny medalista mistrzostw świata w boksie olimpijskim.

 

W karcie walk nie zabrakło miejsca dla jednego z najbardziej perspektywicznych bokserów wagi superpółśredniej na świecie Macieja Sulęckiego (24-0, 9 KO). "Striczu" będzie faworytem konfrontacji z Australiczykiem Rockym Jerkiciem (15-0, 12 KO), ale posiadający chorwackie korzenie pięściarz z wielką przyjemnością pokrzyżuje plany Polaka.

 

MB Promotions nie zapomina również o promocji kobiecego pięściarstwa. 24 czerwca szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma świeżo upieczona mistrzyni świata Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO).

 

W Gdańsku zobaczymy również występy niepokonanych: Łukasza Wierzbickiego (12-0, 6 KO) w konfrontacji z Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO), a także świetnie rokującego i mocno bijącego Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Łukaszem Janikiem (28-3, 15 KO. Pikanterii karcie walk dodaje również rewanżowe starcie Norberta Dąbrowskiego (20-6-1, 8 KO) z Robertem Talarkiem (17-12-2, 11 KO).

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze