Puchar Polski kobiet: Mistrz zagra z wicemistrzem o trofeum

Piłka nożna
Puchar Polski kobiet: Mistrz zagra z wicemistrzem o trofeum
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Piłkarki nożne mistrza Polski Medyka Konin zagrają w środę w Radomiu z Górnikiem Łęczna, drugim zespołem zakończonego już sezonu ekstraligi, o Puchar Polski. To będzie czwarte starcie tych drużyn w ciągu ostatnich miesięcy.

W sezonie zasadniczym ligi Medyk wygrał z Górnikiem na wyjeździe 3:0, potem zremisował u siebie 2:2. W rundzie dodatkowej w Koninie padł wynik 2:1.

 

Tylko te dwie ekipy liczyły się w walce o mistrzostwo kraju. Medyk wygrał 25 spotkań, trzy zremisował, żadnego nie przegrał, strzelił 138 bramek, stracił 15 i wyprzedził na finiszu zespół z Łęcznej o dziewięć punktów.

 

Brązowy medalista AZS PWSZ Wałbrzych miał na koniec aż 23 punkty straty do drugiego miejsca.

 

W półfinale PP Medyk pokonał drugi zespół tego klubu 8:2, a Górnik wygrał z Mitechem Żywiec 2:1. W poprzednim finale rozgrywek pucharowych Medyk pokonał we Włocławku Górnika Łęczna 3:0 (1:0), zdobywając trzeci z rzędu dublet i siódmy raz puchar.

 

Rok wcześniej w Gdyni też o trofeum zagrały te drużyny, wygrały koninianki 5:0. Medyk po raz ostatni w lidze przegrał 1 maja 2015 we Wrocławiu z miejscowym AZS 0:1. Początek środowego finału w Radomiu o godz. 18.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze