Szokująca decyzja we Włoszech, Spalletti odszedł z AS Roma!

Piłka nożna
Szokująca decyzja we Włoszech, Spalletti odszedł z AS Roma!
fot. PAP

Iście zaskakująca informacja napłynęła z Serie A! Po udanym sezonie, w którym "Giallorossi" wywalczyli wicemistrzostwo Włoch i praktycznie do końca napierali na liderów z Juventusu Turyn, z klubem pożegnał się trener Luciano Spalletti.

W oświadczeniu wydanym przez AS Roma prezes Jim Pallotta podziękował Spallettiemu za dotychczasową pracę. Zaznaczył, że drużyna pod jego przewodnictwem zdobyła w tym sezonie więcej puntków i strzeliła więcej goli, niż kiedykolwiek wcześniej. "Wilki" wywalczyły bowiem tytuł wicemistrzów Włoch, zdobywając w Serie A 87 punktów.

 


Pięćdziesięcioośmioletni menedżer swoją funkcję sprawował od 14 stycznia 2016 roku. Sezon 2015/2016 Roma zakończyła na ostatnim miejscu podium, z dorobkiem 80 punktów. Wcześniej Spalletti prowadził "Giallorossich" w latach 2005-2009 i w tym okresie dwukrotnie sięgnął z drużyną po Puchar Włoch, a także raz po Superpuchar Włoch.

 

Włoski dziennik "Gazzetta dello Sport" podaje, że Spalletti zrezygnował z funkcji trenera Romy, aby spróbować swoich sił jako szkoleniowiec Interu Mediolan.

Na razie nie wiadomo kto będzie jego następcą.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze