Virtus.pro i Team Kinguin nie wystąpią w ESEA Premier? To nic pewnego

Inne
Virtus.pro i Team Kinguin nie wystąpią w ESEA Premier? To nic pewnego
fot. HLTV.org

Opublikowano listę drużyn, które wezmą udział w dwudziestym piątym sezonie ESEA Premier. Zabrakło na niej Virtus.pro i Team Kinguin. Czy w walce o ESL Pro League nie zobaczymy najlepszych polskich graczy?

Organizatorzy potwierdzili, że w zmaganiach zobaczymy PRIDE i PENTA Sports z Pawłem ‘innocentem’ Mockiem na czele. Czy to jedyne polskie akcenty w zbliżającym się sezonie ESEA Premier? W rozgrywkach podziwiać mieliśmy również graczy Virtus.pro i Team Kinguin. „Złota piątka” nie obroniła się przecież w barażach o miejsce w ESL Pro League. „Pingwiny” natomiast, zajmując ostatnią lokatę w EPL, automatycznie zdegradowani zostali do dywizji niższej. W niej właśnie biało-czerwoni mieli spierać się o wielki powrót do ligi profesjonalistów. Czemu jednak nie widzimy ich w spisie uczestników?

 

O tym, że Virtus.pro zrezygnuje z udziału w ESEA Premier mówiło się od dawna. W rozmowie z Pawłem Książkiem dla portalu Cybersport.pl Filip ‘NEO’ Kubski mówił jednak: - Ja jestem za tym, żeby grać. Można to potraktować jako trening z drużynami innymi niż zazwyczaj. Nie wiem, czy podjęliśmy już decyzję wspólnie z zespołem, ale moim zdaniem warto grać, by walczyć o awans do Pro League. Być może Kubski był w zespole osamotniony i formacja zadecydowała odpuścić serię internetowych pojedynków. Istnieje jednak inna możliwość.

 

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Team Kinguin nie rezygnował z rozgrywek. Podopieczni Mariusza ‘Loorda’ Cybulskiego zwrócili się do organizatorów i starają się wyjaśnić ich brak na liście partycypantów. Ponadto, w spisie widzimy dwa wolne miejsce. To za nimi kryć mogą się nazwiska graczy Virtus.pro i Kinguin. Nie wiemy, czemu włodarze ligi nadal utrzymują w tajemnicy tożsamość dwóch formacji.

 

Brak najlepszych drużyn nad Wisłą w europejskiej odsłonie ESEA Premier może zaboleć. To przecież bezpośrednia droga do ESL Pro League. O miejsce w prestiżowych zmaganiach w tym sezonie powalczą PENTA Sports, Team Spirit, Space Soldiers, Epsilon Esports, Rogue gg, Gambit Esports, Team123, Fnatic Academy, LGR, Bpro, FlipSid3 Tactics, pro100, ex-Dark Passage, SkitLite, VeritasAequitas, ALTERNATE aTTaX, Playing-Ducks, PRIDE, Tricked eSport, Planetkey Dynamics, WySix i Nexus.

 

Już niedługo dowiemy się, czy Virtus.pro i Team Kinguin powyższe grono wzbogaci.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze