French Open: Zwycięstwo Muguruzy w drugiej rundzie

Broniąca tytułu Garbine Muguruza nie bez kłopotu awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open. Rozstawiona z "czwórką" hiszpańska tenisistka pokonała w Paryżu Estonkę Anett Kontaveit 6:7 (4-7), 6:4, 6:2.

Muguruza była w środę w opałach - przegrała pierwszego seta, a w drugim 53. w rankingu WTA Kontaveit prowadziła 3:1. Hiszpanka zdołała jednak odrobić straty, a decydującą odsłonę rozstrzygnęła gładko na swoją korzyść. Tym samym zrewanżowała się Estonce za porażkę w ich poprzednim meczu - w kwietniu w 1/8 finału w Stuttgarcie to niżej notowana zawodniczka wygrała w trzech partiach.

Po zakończeniu pojedynku obrończyni tytułu wyraźnie ulżyło. Składając tradycyjnie autograf na kamerze, napisała: "Co za mecz".

"Anett grała bardzo, bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach. Nie zniechęcałam się tym, starałam się być agresywna i czekałam na swój moment" - podsumowała szczęśliwa Muguruza.

Na otwarcie pokonała Włoszkę Francescę Schiavone 6:2, 6:4. W trzeciej rundzie czeka ją konfrontacja z rozstawioną z "27" Julią Putincewą z Kazachstanu.

Obecna forma urodzonej w Wenezueli Hiszpanki jest niewiadomą - w Madrycie przegrała pierwszy mecz, w Rzymie z kolei dotarła do półfinału, ale w nim skreczowała, tłumacząc się kontuzją.

Mecze French Open do obejrzenia na kanałach Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2.