Kolejni rosyjscy lekkoatleci mogą wystartować pod neutralną flagą

Lekkoatletyka
Kolejni rosyjscy lekkoatleci mogą wystartować pod neutralną flagą
fot. PAP/EPA
Wera Rebrik jest jedną z rosyjskich lekkoatletek, która ma prawo startu w zawodach międzynarodowych pod neutralną flagą.

Ksenia Aksjonowa, Wiera Rudakowa i Wera Rebrik to kolejni rosyjscy lekkoatleci którzy uzyskali prawo startu w zawodach międzynarodowych pod flagą neutralną - poinformowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Taką możliwość ma już ich piętnaścioro.

 

Aksjonowa to srebrna medalistka mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 m oraz srebrna w biegu indywidualnym, Rebrik specjalizuje się w rzucie oszczepem, natomiast Rudakowa jest zdobywczynią pięciu złotych medali w mistrzostwach świata i Europy w konkurencji juniorek w biegu na 400 m przez płotki w latach 2009-2013.

 

Jak poinformowała światowa centrala lekkoatletyczna, aktualnie rozpatrywanych jest 27 kolejnych aplikacji.

 

Wspomniani sportowcy spełnili wymagania stawiane przez IAAF odnoście przestrzegania reguł antydopingowych.

 

Rosjanie wykluczeni zostali z rywalizacji, ponieważ dotychczasowe działania Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz zawieszonej w ubiegłym roku agencji antydopingowej RUSADA uznawane są przez WADA za niezgodne ze standardami antydopingowymi. To konsekwencja wykrycia w tym kraju procederu, w który zamieszani byli m.in. urzędnicy państwowi i służby specjalne.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze