Komunikat Komisji Etyki i Fair Play PZPN odnośnie meczu Arka Gdynia - Ruch Chorzów

Piłka nożna
Komunikat Komisji Etyki i Fair Play PZPN odnośnie meczu Arka Gdynia - Ruch Chorzów
fot. PAP

Nie milkną echa kontrowersji jaka miała miejsce w meczu Lotto Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia i Ruchem Chorzów, w którym to jeden z zawodników gospodarzy, Rafał Siemaszko zdobył gola ręką, co umknęło uwadze sędziom. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i przesądziło o spadku chorzowian do pierwszej ligi. Ekipa ze Śląska złożyła w sprawie tego meczu odwołanie, natomiast w środę został opublikowany komunikat Komisji Etyki i Fair Play PZPN.

Włodarze Ruchu Chorzów czują się pokrzywdzeni, złożyli odwołanie, w którym domagają się powtórki meczu. Taki scenariusz jednak nie wchodzi w grę.

 

Przypomnijmy, że cała sytuacja miała miejsce w 23. minucie meczu przy stanie 1:0 dla Ruchu. Wówczas zawodnik Arki, Rafał Siemaszko doprowadził do remisu, ale dokonał tego poprzez zagranie piłki ręką. Arbitrzy z Tomaszem Musiałem jako głównym nie zauważyli tego przewinienia i uznali gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co oznaczało spadek chorzowskiej ekipy do pierwszej ligi.

 

Działacze Ruchu złożyli w tej sprawi odwołanie do Komisji Ligi, lecz szanse na powodzenie są czysto teoretyczne. W środę został natomiast opublikowany komunikat Komisji Etyki i Fair Play PZPN, w którym można przeczytać:

 

„Komisja ds. Etyki i Fair Play PZPN wyraża głębokie zaniepokojenie zachowaniem piłkarza Arki Gdynia Pana Rafała Siemaszko podczas meczu Arka Gdynia – Ruch Chorzów oraz publicznymi wypowiedziami trenera Arki Gdynia, Pana Leszka Ojrzyńskiego. W związku z tym Komisja ds. Etyki i Fair Play PZPN wnosi o rozpatrzenie tych zachowań i kieruje sprawę do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. o zbadanie tych sytuacji.

 

Komisja ds. Etyki i Fair Play PZPN zdecydowanie potępia zachowania piłkarzy i trenerów, które nie są etyczne i nie oddają ducha fair play.”

KN, Polsat Sport, PZPN.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze