MŚ w tenisie stołowym: Li Qian w 1/16 finału

Inne
MŚ w tenisie stołowym: Li Qian w 1/16 finału
fot. PAP

Li Qian pokonała Eunchong Yoo (Korea Płd.) 4:1 (5:11, 11:1, 11:4, 11:7, 11:4) i awansowała do 1/16 finału mistrzostw świata w tenisie stołowym w Duesseldorfie. Odpadła Natalia Partyka, która uległa Lee Ho Ching z Hongkongu 2:4 (7:11, 11:6, 6:11, 11:13, 18:16, 4:11).

W kolejnej, trzeciej rundzie imprezy Li Qian zmierzy się z Chinką Mu Zi - brązową medalistką MŚ sprzed dwóch lat.

 

Już w pierwszej rundzie porażek doznały dwie pozostałe Polki startujące w singlu. Katarzyna Grzybowska-Franc uległa Ri Hyon Sim z Korei Północnej 0:4 (7:11, 6:11, 5:11, 6:11), a Klaudia Kusińska przegrała z Manicą Batrą (Indie) również 0:4 (6:11, 6:11, 3:11, 5:11).

 

W zmaganiach mężczyzn po pierwszej rundzie dalej walczą Jakub Dyjas i Wan Zeng Yi. Odpadł za to mistrz Polski Daniel Górak.

 

W rywalizacji deblistów do 1/8 finału zakwalifikowali się Dyjas i Górak, którzy wyeliminowali najpierw Paragwajczyków Marcelo Aguirre i Alejandro Toranzosa (4:1), a później reprezentantów Tajwanu Lin Yun-Ju i Sun Chia-Hunga (4:1). Porażki w drugiej rundzie doznał za to Wang Zeng Yi, któremu partnerował Aleksandar Karakasevic. Polsko-serbski duet przegrał z Japończykami Masataką Morizono i Yuyą Oshimą 2:4.

 

W tej samej fazie odpadły Grzybowska-Franc oraz Partyka, które musiały uznać wyższość reprezentantek Hongkongu Ng Wing Nam i Minnie Soo Wai Yam (1:4). Dalej gra za to Li Qian, w parze z Holenderką Li Jie, które pokonały kolejno Serbki Iliję Lupulesku i Andreę Todorovic 4:0, a później takim samym wynikiem Cheng Hsien-Tzu i Huang Yu-Wen z Tajwanu.

 

Jedyny polski mikst, w składzie: Dyjas i Grzybowska-Franc, odpadł w pierwszej rundzie. Biało-czerwoni przegrali z Japończykami Kentą Tazoe i Miyu Maedą 0:4.

 

Dwa lata temu w chińskim Suzhou po tytuły mistrzowskie sięgnęli Chińczycy: Ding Ning i Ma Long w singlu, Liu Shiwen, Zhu Yuling i Xu Xin, Zhang Jike w deblu oraz chińsko-koreańska para Xu Xin, Yang Ha-eun w mikście. Li Qian i Li Jie w półfinale przegrały z Chinkami Ding Ning i Li Xiaoxia 0:4.

 

MŚ w tenisie stołowym po raz szósty odbywają się w Niemczech. Mecze rozgrywane są na 64 stołach. Organizatorzy sprzedali ponad 46 tysięcy biletów.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze