PZPN wszczął postępowanie ws. Milekicia

Piłka nożna
PZPN wszczął postępowanie ws. Milekicia
fot. stalmielec.com
Bojan Milekić (piąty od prawej)

PZPN wszczął postępowanie ws. piłkarza Stali Mielec Borisa Milekicia. W środę "Katowicki Sport" poinformował, że Serb od 21 kwietnia nie ma prawa pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podczas gdy w tym czasie rozegrał siedem meczów. Drużynie miało grozić siedem walkowerów.

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dot. możliwych nieprawidłowości przy legalizacji pobytu w Polsce i zatrudnienia w klubie Stal Mielec zawodnika Borisa Milekica, jak również ze złożonym przez klub Miedź Legnica protestem w sprawie meczu 31. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi między drużynami Miedź Legnica – Stal Mielec, wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w zakresie możliwości udziału zawodnika w meczach Nice 1 ligi, a klub Stal Mielec został zobowiązany do złożenia stanowiska w sprawie" - czytamy w oświadczeniu PZPN.

 

"Wstępne ustalenia, a w szczególności analiza obowiązujących przepisów, nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w mediach, jednakże mając na uwadze znaczenie wyniku postępowania na rozgrywki Nice 1 Ligi, niezbędna jest dalsza wnikliwa analiza przedmiotowej sprawy" - dodano.

 

Milekić został ściągnięty do Mielca przed startem rundy wiosennej Nice 1 Ligi. Na terytorium Unii Europejskiej przebywa od 6 stycznia, gdy, według informacji "Katowickiego Sportu", w jego paszport została wbita pieczątka na granicy serbsko-węgierskiej. Obywatele Serbii, która nie jest członkiem UE, mogą przebywać na terenie państw członkowskich przez trzy miesiące. Później muszą swój pobyt zalegalizować na co mają 15 dni. Podobno Milekić i klub z Mielca nie zrobili nic w tej sprawie i od 21 kwietnia Serb nie ma prawa przebywać w Polsce.

 

Od tego dnia Stal Mielec rozegrał siedem meczów, w których zdobyła dziewięć punktów, co pozwoliło jej zapewnić sobie utrzymanie w Nice 1 Lidze. Gdyby została ukarana siedmioma walkowerami, w tabeli doszłoby do ogromnych przetasowań.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze