El. MŚ 2018. Błaszczykowski: Dojrzeliśmy i gramy bardzo dobrze w piłkę

Piłka nożna
El. MŚ 2018. Błaszczykowski: Dojrzeliśmy i gramy bardzo dobrze w piłkę
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

W ocenie Jakuba Błaszczykowskiego reprezentacja Polski gra na obecnym poziomie dzięki dojrzałości poszczególnych piłkarzy. „Potrafimy przezwyciężać słabsze momenty i wygrywać. Jesteśmy zdyscyplinowaną drużyną” – ocenił zawodnik VFL Wolfsburg.

Błaszczykowski z powodu urazu nie zagrał w ostatnich meczach sezonu w barwach swojego klubu. W środę tylko częściowo uczestniczył w zajęciach na boisku.

 

„Delikatnie rozpocząłem treningi z piłką, ale w czwartek dołączam do zespołu. Wszystko jest już w porządku” - zapewnił.

 

Polacy z dorobkiem 13 punktów zdecydowanie prowadzą w tabeli grupy E kwalifikacji MŚ 2018. Czarnogóra i Dania mają po siedem punktów. Na czwartym miejscu z dorobkiem sześciu znajduje się Rumunia, którą biało-czerwoni podejmą 10 czerwca w Warszawie.

 

„Dojrzeliśmy i gramy bardzo dobrze w piłkę. Jesteśmy zdyscyplinowaną drużyną. Mamy świadomość, że nie zawsze wszystko będzie układało się po naszej myśli. Jednak w momentach, kiedy gra się nie układała, potrafiliśmy przezwyciężyć te słabsze momenty i wygrać. To cechuje klasowe zespoły. Wszyscy jesteśmy głodni sukcesów i zdajemy sobie sprawę, że kariera piłkarza nie trwa wiecznie. Do każdego przeciwnika podchodzimy z szacunkiem, ale jednocześnie z pokorą. Zdajemy sobie sprawę, że każdy mecz zaczyna się od wyniku 0:0” – podkreślił.

 

Spotkanie z Rumunią rozgrywane jest w mało komfortowym terminie, bo po zakończeniu sezonów ligowych.

 

„Już od kilku lat gramy w tym terminie i nie jest to łatwe. Jednak nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek z nas nie był przygotowany fizycznie i mentalnie. Fakt, że gra się w reprezentacji Polski powinien być wystarczająco mobilizujący” - tłumaczył.

 

Zgrupowanie podzielone jest na dwa etapy. Od środy uczestniczy w nim 14 piłkarzy, którzy zakończyli sezon wcześniej lub grali mniej w swoich klubach. Wszyscy natomiast mają się stawić w poniedziałek do godz. 15.

 

„Pracujemy teraz nad przygotowaniem wytrzymałościowym. To krótki, ale bardzo ważny okres, bo niektórzy z nas zakończyli sezon wcześniej, a niektórzy nieco później jak to było w moim przypadku. W tej kwestii mamy pełne zaufanie do trenera. Mam nadzieję, że zakończymy ten sezon w dobrych nastrojach” – powiedział Błaszczykowski.

 

Do meczu z Rumunią biało-czerwoni przygotowują się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W sobotę i niedzielę zawodnicy mają wolne.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie