Lotos Trefl skompletował skład na sezon 2017/2018. Kanadyjski atakujący ostatnim transferem

Siatkówka
Lotos Trefl skompletował skład na sezon 2017/2018. Kanadyjski atakujący ostatnim transferem
fot. Lukasz Grochala/ Cyfrasport

Znamy już wszystkich graczy, którzy w sezonie 2017/2018 reprezentować będą barwy LOTOSU Trefla. Jako ostatni do drużyny dołączył kanadyjski atakujący, Brad Gunter.

Mierzący 200 cm wzrostu Gunter swoją przygodę z siatkówką rozpoczął podczas studiów na Thompson Rivers University, a w 2014 roku został wybrany najlepszym graczem rozgrywek uniwersyteckich, bijąc przy tym rekord punktów zdobytych w sezonie przez jednego zawodnika. Rok temu ukończył uczelnię i przeniósł się do Europy, kontynuując karierę w estońskim Bigbanku Tartu. Jego klub wygrał fazę zasadniczą Ligi Bałtyckiej, przegrywając jednak półfinałową rywalizację z późniejszym mistrzem, Rakvere, i ostatecznie ukończył zmagania z brązowym medalem, a Kanadyjczyk był trzecim najlepiej punktującym graczem rozgrywek.

 

- Przejście do PlusLigi było moim marzeniem. Jestem ogromnie szczęśliwy, że udało mi się to już teraz. Gdańsk wygląda na piękne miasto, a skład Lotosu Trefla prezentuje się znakomicie. Andrea Anastasi jest z kolei wspaniałym trenerem, słyszałem o nim wiele dobrych rzeczy. Potrafi odkrywać utalentowanych graczy, ale przede wszystkim umie podnosić poziom ich umiejętności. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiam pod jego skrzydła – deklarował Gunter, który z gdańskim klubem związał się rocznym kontraktem.

 

Leworęczny atakujący w tym roku po raz pierwszy znalazł się w składzie reprezentacji Kanady na Ligę Światową. Już w najbliższy weekend może zadebiutować w tych rozgrywkach podczas turnieju w serbskim Nowym Sadzie. 23-letni atakujący ma w swoim dorobku także m.in. brązowy medal ubiegłorocznych Igrzysk Panamerykańskich.

 

- Brad idealnie wpisuje się w naszą filozofię transferową. Nie jest jeszcze graczem znanym na całym świecie, ale chce ciężko pracować, rozwijać swoje umiejętności i dawać z siebie wszystko dla dobra drużyny. Gra w LOTOSIE Treflu będzie dla niego dużym wyzwaniem, ale wierzę, że zespół będzie miał z niego wiele pożytku, a jego lewa ręka w ataku i zagrywce zrobi sporo zamieszania w PlusLidze – ocenił Andrea Anastasi, trener gdańszczan.

 

 

Tym samym gdańszczanie skompletowali skład na nowy sezon. Prócz kanadyjskiego atakującego do drużyny dołączyli rozgrywający TJ Sanders i Michał Kozłowski, środkowi Piotr Nowakowski i Daniel McDonnell, przyjmujący Artur Szalpuk i libero Maciej Olenderek.  W przyszłym sezonie w barwach żółto-Czarnych zabaczymy także Damiana Schulza, Mateusza Mikę, Wojciecha Ferensa, Szymona Jakubiszaka, Wojciecha Grzyba i Patryka Niemca oraz libero Fabiana Majcherskiego.

ask, Polsat Sport, lotostrefl.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze