MŚ w tenisie stołowym: Reprezentantka Polski przeszła operację

Inne
MŚ w tenisie stołowym: Reprezentantka Polski przeszła operację
fot. PAP/EPA

"Li Qian została poddana w czwartek operacji wycięcia wyrostka robaczkowego" - poinformował dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel. Kilka godzin wcześniej reprezentantka Polski z powodu silnego bólu brzucha wycofała się z rozgrywanych w Duesseldorfie mistrzostw świata w tenisie stołowym.

"Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że powodem złego stanu Li Qian jest zapalenie wyrostka robaczkowego. Lekarze zdecydowali o zabiegu. Zapewne "Mała" przez kilka dni będzie musiała pozostać w Niemczech" - stwierdził Dryszel.

 

Początkowo wydawało się, że reprezentantka Polski uległa ostremu zatruciu pokarmowemu.

 

W czwartek Li Qian wspólnie z Holenderką Li Jie, brązowe medalistki MŚ z 2015 roku, miała wystąpić w 1/8 finału gry podwójnej (rywalkami Marika Batra i Mouma Das z Indii), a także przeciwko Chince Mu Zi w 1/16 finału gry pojedynczej. Oba spotkania zawodniczka Siarki-ZOT Tarnobrzeg musiała oddać walkowerem.

 

W turnieju pozostał już tylko jeden zawodnik w biało-czerwonych barwach - Wang Zeng Yi. O godz. 19.30 w 1/32 finału zagra z zajmującym trzecie miejsce na liście światowej Chińczykiem Xu Xinem.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze