Nowak: Linette musiałaby mieć "dzień konia", aby pokonać Switolinę

Tenis

- Linette musiałaby zagrać świetnie, żeby pokonać Elinę Switolinę, która jest obecnie na fali wznoszącej. To jest sport i wszystko jest możliwe - powiedziała Katarzyna Nowak w podsumowaniu czwartkowych meczów turnieju French Open.

Za nami kolejny dzień emocji turnieju French Open, rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa! W singlu triumfowały obie Polki - Magda Linette w dwóch setach rozprawiła się z Aną Konjuh (6:0, 7:5), a Agnieszka Radwańska z małymi problemami poradziła sobie z Alison Van Uytvanck (6:7, 6:2, 6:). Z rywalizacji deblowej odpadł natomiast Marcin Matkowski.

Komentator Polsatu Sport Tomasz Lorek zapytał byłą tenisistkę Katarzynę Nowak o szansę pierwszej z wymienionych tenisistek na pokonanie Switoliny w 3. rundzie turnieju.

- To jest sport i wszystko może się zdarzyć. Niespodzianki, w postaci odpadnięcia Tomasa Berdycha i Angelique Kerber, mieliśmy nawet dzisiaj. Linette ciężko jednak będzie pokonać Switolinę, która jest obecnie na 5. miejscu rankingu WTA i jest na fali wznoszącej. Życzę jej jednak rozegrania świetnego meczu - powiedziała Nowak.

Całe podsumowanie czwartkowych meczów turnieju French Open w załączonym materiale wideo.

Tomasz Lorek, Katarzyna Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie