Piłka nożna

Szczęsny następcą Buffona w Juventusie?

Szczęsny przez ostatnie dwa lata był wypożyczony z Arsenalu Londyn do AS Roma. Gdzie będzie grał w przyszłym sezonie? Tego na razie nikt nie wie. Jedno jest pewne. Biorąc pod uwagę jego znakomitą postawę w ostatnim sezonie, nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy.

 

Według dziennika "Il Mattino", Szczęsnego chce zatrudnić menedżer West Ham United Slaven Bilić. Chorwat nie jest zadowolony z dyspozycji Adriana i Darrena Randolpha, więc sprowadzenie nowego bramkarza uznaje za priorytet w nadchodzącym oknie transferowym. "Młoty" muszą się jednak liczyć z dużą konkurencją.

 

Wszystko wskazuje, że to będzie gorące lato dla Szczęsnego. Reprezentant Polski jest łączony przez media z AC Milan, Juventusem Turyn i SSC Napoli. Nie można także wykluczyć, że wróci na stałe na Emirates Stadium. Arsene Wenger nie gwarantowałby mu jednak pewnego miejsca w wyjściowej jedenastce.

 

27-latek w ostatnim sezonie rozegrał w sumie 39 meczów, w których puścił 41 goli. Serwis transfermarkt.de wycenia go na 14 milionów euro.