Szef MKOl Bach: Życzę sobie igrzysk w Afryce i w Zagłębiu Ruhry

Inne
Szef MKOl Bach: Życzę sobie igrzysk w Afryce i w Zagłębiu Ruhry
fot. PAP

Mam życzenia, aby w czasie mojego urzędowania igrzyska odbyły się w Afryce oraz w Zagłębiu Ruhry - powiedział w wywiadzie dla gazety "Sport Bild" przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.

Bach z zadowoleniem obserwuje starania miast Zagłębia Ruhry, aby w tym rejonie po raz pierwszy w historii odbyła się rywalizacja o medale olimpijskie.

 

Także Afryka jeszcze nigdy w historii nie była organizatorem igrzysk. Największą międzynarodową imprezą na tym kontynencie były piłkarskie mistrzostwa świata w 2010 w RPA.

 

Wstępną chęć zorganizowania igrzysk w 2028 roku wyraziły jak dotąd marokańska Casablanka, stolica Kenii Nairobi oraz największe miasto RPA Johannesburg.

 

Gospodarzem igrzysk XXXII olimpiady w 2020 roku będzie Tokio. O następne starają się, po rezygnacji Budapesztu, Paryż i Los Angeles.

 

Miasto Aniołów było organizatorem igrzysk dwa razy, w 1932 i 1984 roku, tyle samo razy gościł je Paryż, w 1900 i 1924 roku, kiedy biało-czerwoni wywalczyli pierwsze medale w historii.

 

W 1924 roku srebrny medal zdobyli kolarze Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk w wyścigu torowym na 4000 m, a brąz w jeździeckim konkursie skoków przez przeszkody przypadł Adamowi Królikiewiczowi na Pikadorze.

ŁK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie