Koncepcja zatrudnienia byłego trenera Biało-Czerwonych w zespole z Niecieczy pojawiała się już dawno. Po zakończeniu ubiegłego sezonu i rozstaniu się z Piotrem Mandryszem władze „Słoników” chciały mieć u siebie „Waldka Kinga”. Wówczas skończyło się jedynie na planach. Temat powrócił pod koniec marca ten roku, gdy klub z Małopolski nieoczekiwanie zwolnił Czesława Michniewicza.


Obecny opiekun ekipy z Niecieczy - Marcin Węglewski, który nadal walczy o zajęcie 7. miejsca na koniec sezonu w Lotto Ekstraklasie jest tymczasowym rozwiązaniem. Zarząd Bruk-Betu szuka jego następcy, którym ma być właśnie Waldemar Fornalik. Oprócz byłego trenera Ruchu Chorzów, „Słoniki” chcą mieć w swoich szeregach zawodnika „Niebieskich” - Macieja Urbańczyka. Chorzowianie spadli już z Lotto Ekstraklasy, dlatego transfer środkowego pomocnika jest bardzo prawdopodobny.

 

Największym sukcesem w karierze trenerskiej Fornalika jest wicemistrzostwo Polski z Ruchem. Ponadto chorzowska drużyna pod jego wodzą dwukrotnie zajmowała 3. miejsce w polskiej lidze. Do tego "Niebiescy" dwa razy grali w finale Pucharu Polski.