Były selekcjoner obejmie klub z Lotto Ekstraklasy?

Piłka nożna
Były selekcjoner obejmie klub z Lotto Ekstraklasy?
fot.Cyfrasport

Wiele wskazuje na to, że były selekcjoner reprezentacji Polski - Waldemar Fornalik długo bezrobotnym nie będzie. Doświadczony trener, który pod koniec kwietnia rozstał się z Ruchem Chorzów od przyszłego sezonu poprowadzi najprawdopodobniej Bruk-Bet Termalicę Niecieczę.

Koncepcja zatrudnienia byłego trenera Biało-Czerwonych w zespole z Niecieczy pojawiała się już dawno. Po zakończeniu ubiegłego sezonu i rozstaniu się z Piotrem Mandryszem władze „Słoników” chciały mieć u siebie „Waldka Kinga”. Wówczas skończyło się jedynie na planach. Temat powrócił pod koniec marca ten roku, gdy klub z Małopolski nieoczekiwanie zwolnił Czesława Michniewicza.


Obecny opiekun ekipy z Niecieczy - Marcin Węglewski, który nadal walczy o zajęcie 7. miejsca na koniec sezonu w Lotto Ekstraklasie jest tymczasowym rozwiązaniem. Zarząd Bruk-Betu szuka jego następcy, którym ma być właśnie Waldemar Fornalik. Oprócz byłego trenera Ruchu Chorzów, „Słoniki” chcą mieć w swoich szeregach zawodnika „Niebieskich” - Macieja Urbańczyka. Chorzowianie spadli już z Lotto Ekstraklasy, dlatego transfer środkowego pomocnika jest bardzo prawdopodobny.

 

Największym sukcesem w karierze trenerskiej Fornalika jest wicemistrzostwo Polski z Ruchem. Ponadto chorzowska drużyna pod jego wodzą dwukrotnie zajmowała 3. miejsce w polskiej lidze. Do tego "Niebiescy" dwa razy grali w finale Pucharu Polski.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie