Dorna podał ostateczną kadrę na Euro U-21

Piłka nożna
Dorna podał ostateczną kadrę na Euro U-21
fot. Cyfrasport

Marcin Dorna po tym, jak powołał zawodników z klubów zagranicznych na Euro U-21, dziś uzupełnił zestaw zawodników, którzy zagrają na tej imprezie o nazwiska piłkarzy z polskich klubów. Wśród powołanych próżno szukać niespodzianek.

Dorna już wcześniej podał nazwiska zawodników powołanych na Euro U-21 z lig zagranicznych. Wśród nich znaleźli się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, którzy ostatecznie na turnieju w Polsce nie wystąpią. Zabroniło im tego Napoli, którego obaj są piłkarzami.

 

Jedynym zaskoczeniem było powołanie dla Krystiana Bielika, który znalazł się na liście powołanych, a wcześniej nie zagrał w zespole Dorny nawet jednego meczu. Jednak problemy z kontuzjami naszych stoperów i jego regularna gra Birmingham City spowodowały, że nie tylko dostał szansę od selekcjonera, ale niewykluczone, że poważnie włączy się do walki o pierwszy skład.

 

W zasadzie próżno doszukiwać się w powołaniach Marcina Dorny sensacji. Lekkim zaskoczeniem może być brak powołań dla Damiana Podleśnego i Dariusza Formelli, którzy do tej pory regularnie gościli na zgrupowaniach Dorny.

 

Powołany na Euro został również Patryk Lipski. Pomocnik przed zakończeniem sezonu rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów z powodu zaległości finansowych i do turnieju przygotowuje się z Pogonią Szczecin. Impreza rozgrywana na polskich stadionach ma być dla niego, podobnie jak dla kilku innych zawodników, trampoliną do transferu do mocniejszego klubu.

 

Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca 2017 na sześciu polskich stadionach (w Tychach, Kielcach, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy i Krakowie). Nasza reprezentacja w fazie grupowej zagra ze Słowacją, Szwecją oraz Anglią.

 

 

Transmisje meczów reprezentacji Polski na Euro U-21 tylko na sportowych antenach Polsatu.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie