Arka zostaje w Ekstraklasie! Górnik dołączył do Ruchu

W piątkowy wieczór poznaliśmy drugiego, obok Ruchu Chorzów, spadkowicza z Ekstraklasy. Najwyższą klasę rozgrywkową opuścił także Górnik Łęczna, który w ostatnim meczu zremisował właśnie z Ruchem 2:2. W Ekstraklasie pozostaje natomiast Arka Gdynia, która wygrała w Lubinie z Zagłębiem 3:1.

Górnik przed meczem z Ruchem w Chorzowie wiedział, że może utrzymać się tylko pod warunkiem, że osiągnie lepszy wynik niż Arka w Lubinie. W przypadku bowiem równej liczby punktów ustąpiłby w tabeli gdynianom.

Arka nie zmarnowała swojej szansy i wygrała w Lubinie z pewnym od dawna utrzymania Zagłębiem 3:1. Mecz Górnika w Chorzowie trwał bardzo długo, bowiem w 70. minucie (przy stanie 2:0 dla ekipy z Łęcznej) został przerwany na skutek rzucenia przez kibiców gospodarzy rac na murawę i wznowiony po ponad 20 minutach. W doliczonym czasie gry chorzowianie strzelili dwa gole i w ostatnim meczu zremisowali przed własną publicznością 2:2.

W niedzielę zostanie wyłoniony najlepszy zespół sezonu 2016/17. Tego dnia odbędą się spotkania grupy mistrzowskiej. Prowadząca w tabeli i broniąca tytułu Legia podejmie w Warszawie Lechię Gdańsk. W Białymstoku Jagiellonia zagra z Lechem Poznań.

Obecnie Legia ma 43 punkty i o dwa wyprzedza Jagiellonię, Lecha oraz Lechię. Jeśli warszawski zespół pokona rywali z Gdańska, zdobędzie mistrzostwo bez względu na wynik meczu w Białymstoku. Legii może wystarczyć nawet remis, ale pod warunkiem, że Jagiellonia nie pokona Lecha. Początek wszystkich spotkań o godz. 18.

Mecze 37. kolejki grupy spadkowej:

Cracovia - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Maciej Jankowski (63).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Piotr Malarczyk, Krzysztof Piątek.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów 7 311.

Cracovia: Krystian Stępniowski - Piotr Malarczyk, Radosław Kanach, Piotr Polczak, Jakub Cunta (78. Kamil Pestka) - Mateusz Szczepaniak, Damian Dąbrowski, Sebastian Steblecki, Hubert Adamczyk (73. Milan Dimun), Tomas Vestenicky (58. Marcin Budziński) - Krzysztof Piątek.

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Aleksandar Sedlar, Adam Mójta - Martin Bukata, Gerard Badia (88. Łukasz Krakowczyk), Patryk Dziczek, Stojan Vranjes, Sasa Zivec (62. Denis Gojko) - Maciej Jankowski (88. Michal Papadopulos).

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Bartosz Śpiączka (16), 0:2 Piotr Grzelczak (43), 1:2 Eduards Visnakovs (90+12), 2:2 Michał Koj (90+17).

Żółta kartka - Górnik Łęczna: Gerson, Paweł Sasin.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 5 962.

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Michał Koj - Miłosz Przybecki (90+20. Kamil Słoma), Miłosz Trojak (86. Eduards Visnakovs), Bartosz Nowak (53. Michał Walski), Maciej Urbańczyk, Łukasz Moneta - Jakub Arak.

Górnik Łęczna: Wojciech Małecki - Gabriel Matei, Paweł Sasin, Gerson, Leandro - Grzegorz Bonin, Josimar Atoche (90+19. Dariusz Jarecki), Javier Hernandez (90+8. Grzegorz Piesio), Szymon Drewniak (86. Łukasz Tymiński), Piotr Grzelczak - Bartosz Śpiączka.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Mario Engels (9), 0:2 Mario Engels (58), 0:3 Kamil Biliński (64).

Żółta kartka - Wisła Płock: Seweryn Truskolaski, Krystian Popiela, Giorgi Merebaszwili. Śląsk Wrocław: Ryota Morioka.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów 4 068.

Wisła Płock: Mateusz Kryczka - Dawid Kieplin (90. Marcin Mielczarski), Piotr Wlazło, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Seweryn Truskolaski, Dominik Furman (69. Krystian Popiela), Giorgi Merebaszwili, Arkadiusz Reca - Dimityr Ilijew (74. Emil Drozdowicz), Mateusz Piątkowski.

Śląsk Wrocław: Dominik Budzyński - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Mateusz Lewandowski - Mario Engels (74. Daniel Łuczak), Łukasz Madej, Peter Grajciar (68. Adrian Łyszczarz), Robert Pich - Ryota Morioka, Kamil Biliński (78. Łukasz Zwoliński).

KGHM Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Rafał Siemaszko (19), 0:2 Dariusz Formella (29), 1:2 Michał Marcjanik (48-samobójcza), 1:3 Marcin Warcholak (76).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun. Arka Gdynia: Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Marcus Vinicius.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 6 921.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Aleksandar Todorovski, Dominik Jończy (46. Filip Jagiełło), Jarosław Jach, Daniel Dziwniel – Arkadiusz Woźniak (63. Kamil Mazek), Jarosław Kubicki, Jakub Tosik, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka – Adam Buksa (74. Artur Siemaszko).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Dariusz Formella (82. Miroslav Bozok), Dawid Sołdecki, Mateusz Szwoch, Dominik Hofbauer (72. Marcus Vinicius), Adam Marciniak (90. Michał Nalepa) - Rafał Siemaszko.

psl, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji!

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2:2

Jakub Arak strzelał z ostrego kąta, ale piłka odbita przez bramkarza Górnika! I koniec meczu w Chorzowie! Ruch i Górnik żegnają się w taki sposób z Ekstraklasą!

GOOOOOOLLLLL DLA RUCHU!!! REMIS!

Ruch - Górnik 1:2

10 minut do końca spotkania...

GOOOL DLA RUCHU! VISNAKOVS!

Setna minuta minęła, na boisku wieje nudą...

KONIEC TRZECH MECZÓW:

Cracovia - Piast Gliwice 0:1
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:3
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:3

Gramy tylko w Chorzowie... Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:2

KONIEC SPOTKANIA W LUBINIE! ARKA WYGRYWA 3:1 i ZOSTAJE W EKSTRAKLASIE!!!

Ciekawostka...

88. minuta i wyniki na czterech stadionach:

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:2

W taki sposób Ruch żegna się z Ekstraklasą...

W Chorzowie znowu gramy!

Mecz w Chorzowie ma zostać wznowiony. Piłkarze wracają na murawę.

Arka Gdynia na kwadrans przed końcem meczu o krok od pozostania w ekstraklasie! Jesli gdynianie wygrają, mają pewność, że zostają w najwyższej klasie rozgrywkowej.

ARKA GDYNIA po raz trzeci! MARCIN WARCHOLAK!!!

Za chwilę decyzja czy mecz Ruchu z Górnikiem zostanie dzisiaj dokończony!

Piłkarze Górnika i Ruchu schodzą do szatni! Mecz przerwany na dobre! Nie wiadomo czy będzie dzisiaj dokończony!

A w Chorzowie wciąż trwa przerwa w grze. Będzie mnóstwo doliczonych minut...

Solidne lanie dostają dzisiaj gospodarze na każdym ze stadionów.

Cracovia - Piast 0:1

Jest nareszcie bramka w Krakowie. Maciej Jankowski i goście prowadzą z Cracovią!

A mecz w Chorzowie przerwany przez race rzucone przez kibiców... Czekamy na wznowienie rywalizacji.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:2

Słupek po uderzeniu Szwocha! Arka była bliska trzeciego gola!

MARIO ENGELS po raz drugi dla ŚLĄSKA WROCŁAW!

Na razie spokojnie...

ZAGŁĘBIE! SAMOBÓJ MARCJANIKA!

Rozpoczęły się cztery spotkania:

Cracovia - Piast Gliwice 0:0
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:1
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:2

Piłkarze 8 drużyn pomału pojawiają się na czterech boiskach.

Wracamy!!!

Taki scenariusz oznacza, że do Nice 1 Ligi spadają Ruch Chorzów i Górnik Łęczna.

Czy  coś zmieni się po przerwie? Wracamy za kilkanaście minut!

I koniec pierwszych połów także na pozostałych stadionach. Poniżej komplet wyników po 45 minutach.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:2 do przerwy.

Sędzia kończy pierwszą połowę.

GÓRNIK ŁĘCZNA nie składa broni! PIOTR GRZELCZAK!

A w Lubinie powinno być już 3:0 dla gości, ale Formella nie wykorzystał tzw. patelni!

Dzieje się w Chorzowie, ale nadal w meczu Ruch - Górnik 0:1.

FORMELLA!!! ARKA PROWADZI JUŻ 2:0!

A my mamy pierwszy meldunek z Krakowa, gdzie wciąż nie ma goli.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:1

Siemaszko dobił strzał Sochy, po tym jak przed siebie piłkę wypluł bramkarz Zagłębia. I na ten momento to Arka zostaje w Ekstraklasie!

Ale sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie! Rafał SIEMASZKO i Arka prowadzi z Zagłębiem!

W tym momencie Górnik ma 24 punkty i zostaje w Ekstraklasie kosztem Arki Gdynia.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:1

Ruch atakował, Górnik skontrował. Bartosz Śpiączka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Ruchu!

GÓRNIK ŁĘCZNA!!! BARTOSZ ŚPIĄCZKA!

Komplet wyników po dwunastu minutach:

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:0
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:0

I mamy pierwszego gola! Śląsk prowadzi w Płocku po trafieniu Engelsa, który dobił strzał Bilińskiego!

Strzał głową Miłosza Przybeckiego, ale piłka w rękach bramkarza Górnika.

Będziemy informowali na bieżąco o wszystkich ważnych wydarzeniach na każdym ze stadionów!

Zaczynamy spotkania na czterech stadionach:

Cracovia - Piast Gliwice
Ruch Chorzów - Górnik Łęczna
Wisła Płock - Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia

Wszystkie dzisiejsze spotkania rozpoczynają się o 20:30!

A to składy drużyn w innym kluczowym spotkaniu: Zagłębie - Arka.

Zaczynamy od składów Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów.

W takim składzie zaczniemy mecz z @ruchchorzow1920! 💪 #RCHGKŁ pic.twitter.com/kvwtvaDIer