Francja bezlitosna dla Paragwaju! Hat-trick Giroud

Reprezentacja Francji pokazała ogromną siłę przed eliminacyjnym meczem ze Szwecją i pokonała w towarzyskim spotkaniu Paragwaj 5:0. Hat-tricka dla "Trójkolorowych" skompletował Olivier Giroud, a po trafieniu zaliczyli Moussa Sissoko i Antoine Griezmann.

Spotkanie w Rennes miało być sprawdzianem dla jednych jak i drugich przed nadchodzącymi meczami w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Francuzi, liderzy grupy A mają przed sobą mecz z drugą Szwecją i zwycięstwo bardzo przybliży ich do awansu na mundial. W dużo gorszej sytuacji jest Paragwaj, który zajmuje dopiero ósme miejsce w południowoamerykańskich kwalifikacjach (w dziesięciozespołowej tabeli awans zapewnią sobie cztery ekipy, a piąta zagra baraż).

Obie ekipy zaczęły w niemalże optymalnych składach. Piłkarze Didiera Deschampsa zdominowali początek spotkania i już po 13 minutach prowadzili 2:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Giroud. Paragwajczycy ograniczali się do kontrataków, a Francja do końca pierwszej połowy mogła prowadzić dużo wyżej, brakowało jednak skuteczności.

Druga połowa toczona była w dużo słabszym tempie. W dużym stopniu spowodowane było to wieloma zmianami po obu stronach, co jest zrozumiałe z uwagi na towarzyski charakter spotkania. W 69. minucie hat-tricka skompletował Giroud. Co ciekawe przy wszystkich bramkach snajper Francuzów musiał tylko dostawić czy to głowę, czy to nogę. Francuzom to jednak nie wystarczyło, w 76. minucie podwyższył Sissoko, a dosłownie kilkadziesiąt sekund później swoje trafienie dołożył Griezmann. "Trójkolorowi" pokazali, że mimo końcówki sezonu znajdują się w świetnych formach.

Francja – Paragwaj 5:0 (2:0)

Bramki: Giroud 6’, 13’, 69’, Sissoko 76', Griezmann 77'

Francja: Lloris – Sidibe, Koscielny, Umtiti, Mendy (Digne 67’) – Pogba (Kante 46’), Matuidi – Dembele (Sissoko 46’), Griezmann (Thauvin 80'), Payet (Lemar 46’) – Giroud (Lacazette 73').

Paragwaj: Silva – Patino Martinez (Samudio 46’), Gomez, Valdez, Alonso – Iturbe (Ramirez 46’), Ayala (Paredes 63’), Aguilar Orzusa, Romero (Franco 76') – Benitez (Diaz 46’), Santander (J. Benitez 58’).