Jagaciak-Michalska: Chcemy zaszczepiać w dzieciach chęć do aktywności fizycznej!

Inne
Jagaciak-Michalska: Chcemy zaszczepiać w dzieciach chęć do aktywności fizycznej!
fot. Materiały prasowe

Z okazji Dnia Dziecka, w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego" czołowa polska trójskoczkini Anna Jagaciak poprowadziła lekcję WF dla uczniów jednej z warszawskich szkół. Po raz pierwszy zawodniczka sprawdziła się w dwóch rolach jednocześnie, również jako nauczyciel, którego zadaniem była edukacja w obszarze prawidłowego żywienia.

Lekkoatletkę wspomogła Blanka Mellova, ekspert ds. żywienia Nestlé Polska S.A., która opowiedziała, jak ważne jest właściwe nawadniania organizmu. Przekazanie informacji o funkcjach wody w życiu każdego dziecka to kluczowy element Lekcji WF z gwiazdą.

 

- Przystąpiłam do programu z wielkim optymizmem, ponieważ uważam, że niezwykle ważne jest, by zaszczepiać w dzieciach chęć do aktywności fizycznej, w szczególności tej, która związana jest z lekkoatletyką. Jak wiadomo, jest to dyscyplina ogólnorozwojowa, będąca jednocześnie podstawą innych konkurencji sportowych - powiedziała Jagaciak-Michalska, która z wykształcenia jest technologiem żywienia.

 

- Łączenie roli nauczyciela prawidłowego żywienia i wychowania fizycznego sprawia mi satysfakcję. Jednak to dzieciom pozostawiam ocenę, czy się w niej sprawdzam - dodała.

 

Współpraca Jagaciak-Mchalskiej z LDK rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. - W programie "Lekkoatletyka dla każdego" podoba mi się to, że dzieci mają możliwość bezpośredniego obcowania ze sportowcem. Mogą z nim porozmawiać, wymienić uśmiechy, zadać pytania. Dzieci widzą, że to nie jest ktoś na szklanym ekranie, kogo można obejrzeć tylko podczas zawodów sportowych - zakończyła Jagaciak-Michalska.

 

- Nestlé zdecydowało się wesprzeć program "Lekkoatletyka dla każdego", ponieważ od początku swojej działalności dba o podnoszenie jakości życia nas samych jak i naszego otoczenia, dążąc jednocześnie do pozostawienia naszej planety w dobrej kondycji dla przyszłych pokoleń - powiedziała Mariola Raudo, Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych i PR Nestlé Polska.

 

- Uczymy dzieci dobrych nawyków, mając nadzieję, że przeniosą je w swoje dorosłe życie. Edukujemy, jak ważna jest aktywność fizyczna i jak prawidłowo się odżywiać. Te dwie "dyscypliny" doskonale się uzupełniają. Dlatego Nestlé przystąpiło do programu Lekkoatletyka dla Każdego jako partner żywieniowy - dodała.

 

Lekcja WF z gwiazdą to część specjalnego programu "Lekkoatletyka dla każdego" mającego na celu promocję aktywności fizycznej oraz zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży, który Nestlé prowadzi wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Działania w ramach programu skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W ubiegłym roku program "Lekkoatletyka dla każdego" był realizowany w całej Polsce przez 16 wojewódzkich Ośrodków Lekkiej Atletyki.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze