Liga Światowa: Udany start Włochów

W drugim meczu polskiej grupy Włosi wygrali z Iranem 3:0. Gospodarze rozegrali bardzo dobre spotkanie i po pierwszej kolejce zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy A1.

NA początku spotkania Włosi objęli prowadzenie 12:9. Iran zmniejszył straty do jednego punktu, jednak później jeden z zawodników zaatakował w aut. Po zagrywce Vettoriego gospodarze powrócili na kilkupuinktowe prowadzenie (14:11). Na drugiej przerwie technicznej zawidniał wynik 16:13. Przy stanie 20:16 o czas poprosił Slobodan Kovac. Iran zmniejszył straty, po ataku Ghafoura było już 23:22. O czas poprosił trener Włochów. Partię zakończyła punktowa zagrywka Vettoriego.

Iran rozpoczął partię od prowadzenisa 5:8, jednak po raz kolejny przyjezdni nie byli w stanie utrzymać przewagi. Przy zagrywkach Matteo Piano udało się odrobić straty (9:9). Gdy Gianelli zablokował Ghafoura było już 18:14, w końcówce Włosi prowadzili już 22:19. Po zablokowaniu Lanzy był już remis 23:23. Piłkę setową dał atak w aut środkowego Iranu – Gholamiego. Partię zakończył atak Lanzy.

Trzecią odsłonę Iran zaczął od prowadzenia 3:0. Przy potężnych zagrywkach Lanzy Włosi doprowadzili do remisu 4:4. Po ataku Matteo Piano gospodarze objęli prowadzenie 7:6. Po przerwie technicznej Iran powrócił na prowadzenie 11:12. Nawiązała się wyrównana walka, Iran długo utrzymywał niewielką przewagę. Dystans wzrósł, gdy zablokowany został Lanza (17:20). Włochom błyskawicznie udało się odrobić straty, błąd Ghafoura dał gospodarzom dwudziesty punkt. Gdy Randazzo zaatakował z przechodzącej, Włosi wyszli na prowadzenie. W kluczowym momencie blokiem popisał się Buti. Atak Randazzo dał piłkę setową, którą wykorzystali w drugim uderzeniu.

Włochy - Iran 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Włochy: Candellaro, Randazzo, Vettori, Gianelli, Lanza, Piano, Colaci (l) oraz Balaso, Pesaresi, Antonov, Buti

Iran: Ebadipour, Marouflakrani, Ghaemi, Gholami A., Ghafour, Gholami M., Marandi (l) oraz Heydari (l), Mirzajanpour, Manavinezhad, Ghara, Salafzoon