UFC 212: Kowalkiewicz i Gadelha w limicie przed hitową walką w wadze słomkowej

Sporty walki
UFC 212: Kowalkiewicz i Gadelha w limicie przed hitową walką w wadze słomkowej
fot. youtube.com

Claudia Gadelha (14-2, 2 KO, 6 SUB) oraz Karolina Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 SUB) - dwie najwyżej rozstawione zawodniczki w kategorii słomkowej - zmieściły się w limicie przed walką na UFC 212. Gala odbędzie w nocy z soboty na niedzielę w Rio de Janeiro, a wygrana umocni swoją pozycję za plecami mistrzyni Joanny Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB).

Polsko-brazylijskie starcie jest co-main eventem gali UFC 212, gdzie głównym wydarzeniem jest unifikacyjna walka o pas wagi piórkowej między Jose Aldo a Maksem Hollowayem. Gadelha jak i Kowalkiewicz mają już za sobą proces zrzucania kilogramów, gdyż pewnie zmieściły się w limicie kategorii słomkowej, który wynosi 115 funtów (około 52 kilogramy). Przed nimi jeszcze tylko oficjalna ceremonia ważenia oraz sama walka.


Dla Gadelhi będzie to drugie starcie po zmianie klubu Nova Uniao na Jackson-Wink MMA. Brazylijka wielokrotnie już powtarzała, że tak dobrze się jeszcze nie czuła, a treningi pod okiem nowych trenerów dają jej więcej niż kiedykolwiek. Z kolei Kowalkiewicz wybrała się na sparingi do Berkut Arrachion Olsztyn - do byłego klubu Joanny Jędrzejczyk. Kto będzie górą? Walka na pewno zapowiada się bardzo ciekawie.

Polka wniosła na wagę 115 funtów, a Gadelha - 116.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze