De Giorgi: Jesteśmy na dobrej drodze

Siatkówka

Widać, że zespół buduje własną tożsamość. Trudne spotkania, takie jak te, potwierdzają, że jesteśmy na odpowiedniej drodze, by osiągać bardzo dobre wyniki – powiedział po zwycięstwie 3:1 nad Włochami selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi.

Po meczu Polska - Włochy 3:1 w Lidze Światowej siatkarzy powiedzieli:

 

Ferdinando De Giorgi (trener reprezentacji Polski): "Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa, ponieważ widać, że zespół buduje własną tożsamość. Trudne spotkania, takie jak te, potwierdzają, że jesteśmy na odpowiedniej drodze, by osiągać bardzo dobre wyniki. Wiem, że moja drużyna ma odpowiednie umiejętności, a teraz to pokazaliśmy".

 

Bartłomiej Lemański (środkowy reprezentacji Polski): "W pierwszym secie popełniliśmy zbyt wiele błędów w polu zagrywki i w ataku. To dla nas bardzo dobry wynik, tym bardziej że staraliśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Byłem zaskoczony, jak zobaczyłem na trybunach tak wielu polskich kibiców, mam nadzieję, że w niedzielę także będą nas wspierać. Już trzy tygodnie temu graliśmy z Iranem mecz towarzyski, więc wiemy, na co musimy się przygotować. Nie będzie to łatwe spotkanie, ale mam nadzieję, że wygramy".

 

Gianlorenzo Blengini (trener reprezentacji Włoch): "Mieliśmy problemy z przyjęciem. Polska bardzo dobrze zaprezentowała się w zagrywce. Zrobiliśmy zbyt wiele błędów i nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego rytmu".

 

Simone Gianelli (rozgrywający reprezentacji Włoch): "Polska pokazała bardzo dobry poziom siatkówki i było trudno dotrzymać im rytmu. Nie radziliśmy sobie z przyjęciem serwisu, który był bardzo mocny i stabilny. Musimy bardziej sobie nawzajem pomagać w trudnych momentach".

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu Polska - Włochy 3:1.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie