Polska - Brazylia: Statystyki

Siatkówka

Pięć setów, łącznie 204 zdobyte punkty i triumf Polaków po dramatycznym meczu. Jak wyglądały statystyki Polski i Brazylii w pierwszym spotkaniu Ligi Światowej 2017? Przyjrzeliśmy się liczbom w meczu Polska - Brazylia.

Na początek przyjrzyjmy się statystykom drużynowym. Brazylijczycy w całym meczu zdobyli 61 punktów atakiem, o sześć więcej niż cała reprezentacja Polski. Canarinhos byli lepsi także w blokach punktowych, których mieli 14 przy 13 takich zagraniach Polaków. Identycznie wygląda dorobek obu drużyn w polu serwisowym - zarówno Brazylijczycy, jak i polscy siatkarze sześć razy punktowali w piątkowym meczu zagrywką. Polacy zdobyli z kolei więcej punktów (30), dzięki błędom rywali. W sumie w całym meczu nasi siatkarze wygrali 104 akcje przy 100 udanych akcjach przeciwnika.

 

 

Spójrzmy także na indywidualne dokonania zawodników obu drużyn. Najwięcej punktów dla Polski w całym meczu zdobył niezawodny Dawid Konarski (20), który miał tylko kilka słabszych momentów. Najwięcej oczek "Konar" zdobył w ataku, gdzie punktował aż 17 razy. Drugim najskuteczniejszym Polakiem był Mateusz Bieniek, a trzecim debiutant w kadrze - Aleksander Śliwka. Śliwka był także najlepszy po polskiej stronie w polu serwisowym, bowiem w czwartym secie zaserwował dwa ważne asy. W brazylijskiej ekipie trzy asy na swoim koncie miał Lucarelli, który spotkanie zakończył z łącznym dorobkiem 18 punktów. O cztery oczka więcej zdobył Evandro, ale nawet jego 22 punkty nie pomogły w pokonaniu walecznej polskiej ekipy.

 

Skrót meczu Polska - Brazylia w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze