Ronaldo strzelcem 500. gola Realu Madryt w Lidze Mistrzów

Gol Portugalczyka Cristiano Ronaldo w 20. minucie sobotniego finału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn był 500. bramką Realu Madryt w sięgającej 1992 roku historii tych rozgrywek (nie licząc eliminacji). "Królewscy" są pod tym względem najskuteczniejsi.

Do przerwy w Cardiff jest 1:1, ponieważ kilka minut po golu Portugalczyka na listę strzelców wpisał się Chorwat Mario Mandzukic.

"Ulubionym rywalem" Realu jest Bayern, któremu "Królewscy" strzelili 30 goli. Co ciekawe, grali w tych rozgrywkach z 58 zespołami i nie zdołali pokonać bramkarza tylko jednej z nich - Arsenalu Londyn.

Drugie miejsce pod względem liczby bramek w Champions League zajmuje inny hiszpański zespół - Barcelona z 459 bramkami. Dalej sklasyfikowane są Bayern - 415, Manchester United - 350, Arsenal - 281 i Juventus - 264, wliczając trafienie Mandzukica w sobotę.