World Tour: Polskie pary odpadły w ćwierćfinale w Moskwie

Siatkówka
World Tour: Polskie pary odpadły w ćwierćfinale w Moskwie
fot. FIVB

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali z Amerykanami Nicholasem Luceną i Philipem Dalhausserem 1:2 (19:21, 21:18, 8:15) w ćwierćfinale turnieju World Tour w Moskwie. Na tym samym etapie odpadli Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol.

Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) nie sprostali w sobotę reprezentantom gospodarzy Wiaczesławowi Krasilnikowowi i Nikicie Liaminowi 0:2 (18:21, 15:21).

 

Zarówno oni, jak i Fijałek (UKS SMS Łódź) z Brylem (RCS Czarni Radom) w fazie pucharowej rozegrali wcześniej dwa spotkania - baraż i 1/8 finału.

 

Jedyny polski kobiecy duet - Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) - zatrzymał się na barażu o "16". Najsłabiej z biało-czerwonych spisali się Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie). Druga para cyklu World Tour i siódma rankingu światowego zakończyła występ na zmodyfikowanej fazie grupowej (w przypadku porażki w pierwszym, drugi mecz był o pozostanie w zawodach; z kolei dwie wygrane dawały bezpośredni awans do 1/8 finału).

 

Decydujące spotkania w stolicy Rosji rozegrane zostaną w niedzielę.

 

Zawody w Moskwie mają rangę trzygwiazdkowych, a triumfatorzy mogą liczyć na 10 tys. dolarów premii. Wyższą rangę mają w tym sezonie tylko imprezy w Rio de Janeiro (już się odbyła) i Olsztynie, które są czterogwiazdkowe oraz pięciogwiazdkowe w amerykańskim Fort Lauderdale (rozegrana w lutym), chorwackim Porecu i szwajcarskim Gstaad.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze